10 najpopularniejszych kolorów kuchni w 2023 roku

10 najpopularniejszych kolorów kuchni w 2023 roku

Artykuł miesiąca

Kolor jest jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę przy tworzeniu nowej kuchni. Kolor wpływa na każdy możliwy aspekt projektu, od podłogi po szafki i blaty. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba wyszukiwań w Google „na jaki kolor pomalować kuchnię” znacznie wzrosła, oznacza to że do koloru w kuchni przykładamy coraz większą wagę.

Kolor jest jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę przy tworzeniu nowej kuchni. Kolor wpływa na każdy możliwy aspekt projektu, od podłogi po szafki i blaty. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba wyszukiwań w Google „na jaki kolor pomalować kuchnię” znacznie wzrosła, oznacza to że do koloru w kuchni przykładamy coraz większą wagę.

Według portali wnętrzarskich, na pierwszym miejscu znajduje się niezmiennie popularna biała kuchnia, miejsce zasłużone ze względu na jej wszechstronność i możliwości adaptacji. WCo ciekawe w pierwszej dziesiątce znajdują się takie kolory jak czerwony i żółty.

10 najpopularniejszych kolorów kuchni w 2023 roku to:

  • Biały
  • Czarny
  • Szary
  • Zielony
  • Niebieski
  • Kremowy
  • Czerwony
  • Różowy
  • Żółty
  • Brąz

Dość zaskakująca jest popularność czarnych kuchni. Według niektórych ekspertów aranżacji wnętrz kuchennych, ciemne wykończenia dodają kuchni wyrafinowania. Całkowicie czarna kuchnia może mieć piękny efekt, ale można ją wykorzystać w bardziej wyrafinowany sposób, aby zmienić charakter przestrzeni.

Czerń

Kolor czarny może wyglądać luksusowo i majestatycznie, a jednocześnie może mieć ponadczasowy, praktyczny wygląd.

Biel

Nieskazitelnie biała kuchnia może wyglądać, jakby została wyjęta ze stron kolorowego magazynu.

Lekka i przestronna biel to wszechstronny odcień, zachęcający do wykonania minimalistycznego projektu pełnego czystych linii i eleganckich szafek, podczas gdy cieplejsza złamana biel może być uzupełniona naturalnym drewnem, marmurem i mnóstwem akcesoriów dla uzyskania bardziej tradycyjnej formy.

Szarości

Szary kolor to jeden z bardziej wyrafinowanych odcieni do kuchni, odpowiedni do tradycyjnych kuchni, z matowymi szafkami z węgla drzewnego i ciepłymi drewnianymi powierzchniami, lub do bardziej nowoczesnych i industrialnych stylów z czystymi liniami i gładkimi metalowymi elementami.

Stanowi doskonałą bazę dla bogactwa kolorów, od bladoniebieskiego po bogaty burgund.

Zieleń

Od głębszych odcieni lasu i oliwki po bardziej subtelne odcienie eukaliptusa i szałwii. Wszechstronność zielonego koloru po części sprawia, że jest to ulubiona paleta w dzisiejszej nowoczesnej kuchni.

Kolor zielony odnosi się do natury i równowagi. Zieleń to orzeźwiający kolor, który sprawia, że w najciężej użytkowanym pomieszczeniu w domu panuje atmosfera zarówno ożywiona, jak i spokojna.

Niebieski

Odcienie koloru niebieskiego są zwykle łączone z jasnym drewnem i kremowymi blatami, aby zrównoważyć ciężar ciemnego koloru. Jaśniejsze aranżacje uzyskiwane przez odcienie turkusu lub szafiru, świetnie sprawdzają się z mosiężnymi lub złotymi dodatkami.

Czerwień

Czerwień to świetny wybór, aby ożywić ciemniejsze pomieszczenia, w których brakuje naturalnego światła.

Połączenie czerwonych szafek, a nawet czerwonych ścian z takimi materiałami jak naturalne drewno czy kamień, niweluje ryzyko, że czerwienie będą wyglądać zbyt krzykliwie i jaskrawo.

Żółty

Radosny wybór, dzięki któremu znalazł się na liście 10 najpopularniejszych kolorów kuchni w roku 2023. Miękki i słoneczny żółtkowy odcień rozjaśnia pomieszczenie i stanowi dobrą bazę dla akcentów podstawowego błękitu, bogatego bakłażana, błękitu nieba, a nawet spalonej pomarańczy.

Brąz

Bogaty i rozgrzewający kolor. Mieszanie brązów może być stosunkowo łatwe, o ile zachowasz pewną jednolitość wykończeń. Należy separować drewno lakierowane i matowe, surowe wykończenia. Mlecznobiały marmur zwykle jest doskonałym dodatkiem do koloru brązowego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments