3 rodzaje okularów idealnych na prezent świąteczny

3 rodzaje okularów idealnych na prezent świąteczny

Warto przeczytać

Nie spotkałeś się nigdy z pomysłem by komuś wręczyć prezent w postaci okularów? Szczególnie jeśli ma to być prezent gwiazdkowy? W tym artykule udowodnimy ci że taki prezent ma wiele zalet i żadnych wad. Co więcej, dowiesz się również jakie okulary można bezpiecznie kupić komuś na gwiazdkę.

Okulary polaryzacyjne do jazdy samochodem – idealne dla kierowców

Znasz kogoś kto zawodowo prowadzi samochód, niezależnie od pory dnia i nocy oraz warunków atmosferycznych? Jeśli tak, podaruj mu specjalne okulary polaryzacyjne lub z żółtymi soczewkami. Są one idealnym wyborem dla kierowców. Żółte soczewki zalecane do jazdy nocą  eliminują zjawisko oślepiania reflektorami samochodów nadjeżdżających z przeciwka oraz świateł z latarni. Dodatkowo żółty kolor soczewki wyostrza obraz. Istnieją również okulary dla kierowców do jazdy w dzień. Są to okulary przeciwsłoneczne z filtrem polaryzacyjnym. Eliminują odblaski świetlne powstałe w wyniku odbicia promieni słonecznych od płaskich powierzchni jak: woda, asfalt, śnieg, deska rozdzielcza. 

Okulary do komputera z filtrem Blue Light – uniwersalne i dla każdego

Pracujesz przy monitorze komputera? A może w domu spędzasz wiele czasu na grach? Dużo oglądasz telewizji lub przez wiele godzin korzystasz ze smartfona? Jeśli tak, nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jak bardzo cierpi twój wzrok i organizm z powodu emisji światła niebieskiego. Jest to promieniowanie emitowane przez każdy nowoczesny monitor. Samo w sobie nie jest szkodliwe, o ile przyjmujemy go w ograniczonych ilościach. Występuje np. w świetle słonecznym. Jeśli jednak narażamy się na jego nadmiar, to wpływa ono na nieprawidłową produkcję melatoniny, która jest hormonem snu i odpowiada za nasz zegar biologiczny. Nadmiar melatoniny spowodowany ekspozycję na niebieskie światło nie pozwala nam zasnąć i wprowadza organizm w tryb aktywności. To bardzo groźne, jeśli powtarza się regularnie. Dodatkowo oczy są zmęczone, zaczerwienione i podrażnione. Pojawia się ból głowy i problem z koncentracją. Zaradzić mogą temu okulary z filtrem światła niebieskiego, które to promieniowanie odbijają. Sam filtr jest niewidoczny na soczewkach i nie wpływa ani na kolorystykę obrazu, ani na jego ostrość.

Okulary przeciwsłoneczne – nie tylko na lato, ale i na zimę

Zimą, kiedy słońce jest nisko nad horyzontem, może bardzo utrudniać jazdę samochodem, spacery itp. Dodatkowo biały śnieg również razi w oczy. Zamiast męczyć wzrok, można założyć okulary.  Okulary przeciwsłoneczne zalecane są również zimą, ponieważ chronią nie tylko przed rażącym słońcem, ale również przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, które występuje cały rok. Dodatkowo mogą być świetnym dodatkiem do wielu stylizacji zimowych.

https://eokulary.com.pl/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments