5 zalet szyfrowania backupu danych

5 zalet szyfrowania backupu danych

Artykuł miesiąca

Backup danych dla firm to nic innego jak kopia bezpieczeństwa informacji, serwerów, maszyn wirtualnych czy urządzeń mobilnych. Dzięki niej można łatwo uzyskać dostęp do utraconych lub uszkodzonych danych. Aby backup danych był skuteczny, wymaga szyfrowania informacji przed wysłaniem. Właśnie z tego powodu backup jest usługą, na którą warto zwrócić szczególną uwagę i wybrać dostawców oferujących najlepsze warunki oraz opcje. Jednak zanim firma przejdzie do podejmowania decyzji, warto zapoznać się z 5 największymi zaletami backupu danych.

Zalety szyfrowania backupu danych

Wiadomo już, czym jest backup danych, jednak jakie znaczenie ma ich szyfrowanie? Szyfrowanie jest niczym innym jak dodatkowym zabezpieczeniem zawartości dysków i to właśnie bezpieczeństwo jest pierwszą zaletą, jaką ma takie rozwiązanie. Szyfrowanie obejmuje zwykle dodatkowe warstwy zabezpieczeń, które w połączeniu stanowią często zaporę nie do przejścia dla osób próbujących je wykraść lub zniszczyć.

Zgodność z wymogami RODO i GIODO

Drugim atutem szyfrowania backupu danych jest to, że dzięki niemu nie trzeba martwić się o zgodność z RODO. Nad usługami takimi, jak backup danych dla firm postawiono duży znak zapytania po wprowadzeniu w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych. Wszystkie firmy, które przetwarzają dane osobowe, muszą zapewnić im odpowiednie bezpieczeństwo. Za sprawą szyfrowania backupu danych można spełnić wszelkie wymagania dotyczące ochrony informacji przez dyspozytora, właśnie m.in. za sprawą właściwych rozwiązań technologicznych.

Możliwość odzyskania danych po utracie lub kradzieży

Trzecim plusem szyfrowania backupu danych jest umożliwienie odzyskania plików po ich utracie z fizycznych nośników pamięci. Zapewnia to komfort psychiczny, ponieważ podmiot dysponujący dodatkowymi zabezpieczeniami nie musi się martwić, że nieprzewidziana sytuacja pokrzyżuje na przykład podpisanie ważnego kontraktu.

Bezpieczna lokalizacja danych

Czwarta zaleta szyfrowania backupu danych to ich lokalizacja. Nie jest to tak oczywiste we wszystkich przypadkach, jeżeli chodzi o dostawców usługi, jaką jest szyfrowany backup danych. Ma to jednak zastosowanie w przypadku firm takich, jak na przykład INEA czy Netia. Ważne informacje są przechowywane w specjalnie dostosowanym do tego Data Center, czyli bezpiecznym i stabilnym środowisku pracy dla systemów informatycznych. Data Center jest w pełni chronione, a specjaliści czuwają przez całą dobę nad poprawnością działania danych i serwerów firmy.

Oszczędność i wsparcie specjalistów

Całość zamyka fakt, że szyfrowany backup danych dla firm, pomimo tego, że jest procesem zaawansowanym technologicznie, to bardzo proste i skuteczne rozwiązanie. Dzięki niemu nie trzeba inwestować dużych środków w stworzenie własnej serwerowni, a także zabezpieczenie jej. Ponadto, w zewnętrznym Data Center dane firmy są obsługiwane przez specjalistów, których nie trzeba zatrudniać we własnym zakresie. Sprawują oni nadzór nad działaniem serwerów i oferują pełne, profesjonalne wsparcie techniczne. Wystarczy dopasować do potrzeb firmy w pełni skalowalną i elastyczną ofertę.

Jaki pakiet szyfrowanego backupu danych jest najlepszy?

Wśród najlepszych usługodawców oferujących szyfrowany backup danych dla firm wymienia się INEA. To właśnie ta firma oferuje pakiet, który jest wyjątkowo atrakcyjny i zapewnia skuteczną metodę ochrony informacji i infrastruktury teletechnicznej. Decydując się na to rozwiązanie, można skorzystać ze wszystkich opisanych zalet. To przede wszystkim możliwość tworzenia kopii zapasowych serwerów, stacji roboczych oraz maszyn wirtualnych, a także urządzeń mobilnych na podstawie OS Android.

Firmy, które wybiorą ten pakiet, nie będą musiały również martwić się o wykorzystanie limitu urządzeń lub użytkowników, ponieważ INEA nie stosuje ograniczeń. Oprócz tego, oferta szyfrowanego backupu danych umożliwia tworzenie kopii zapasowych serwerów pocztowych, a także baz danych i lokalizacji sieciowych. Cały system odpowiadający za prawidłowe działanie usługi jest zlokalizowany w specjalnie dostosowanym i bezpiecznym Data Center. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments