Bank odmawia pożyczki firmowej? Sprawdź, gdzie jeszcze można ją uzyskać

Bank odmawia pożyczki firmowej? Sprawdź, gdzie jeszcze można ją uzyskać

Warto przeczytać

W celu uzyskania pożyczki przedsiębiorcy najczęściej kierują się do banków. Niestety, decyzja kredytowa nie zawsze jest pozytywna. Co wtedy?

Finansowanie zewnętrzne ma bardzo duże znaczenie dla każdej firmy – niezależnie od jej wielkości. Najczęściej wsparciem są wtedy pożyczki firmowe, które pozwalają na uzyskanie pieniędzy na dowolny cel, na przykład na pokrycie kosztów towaru, usług, opłacenie pensji pracowników czy uregulowanie podatków.

Dzisiaj pożyczki dla firm udzielane są przez wiele instytucji. Gdzie można otrzymać finansowanie na bieżące potrzeby? Gdzie ubiegać się o większy kredyt na inwestycje?

Pożyczka bankowa i… odmowa

Pierwszym krokiem, gdy firma potrzebuje pieniędzy na działalność gospodarczą, jest udanie się do banku. Zazwyczaj jest to bank, w którym założone jest konto firmowe – wtedy wniosek można często złożyć także przez internet.

Aby otrzymać bankowy kredyt dla firm, trzeba jednak spełnić odpowiednie wymagania. W tym celu konieczne jest posiadanie właściwej zdolności kredytowej, na którą składa się wiele elementów. To między innymi osiągane przez firmę zyski, jej koszty, obecne zadłużenia, a nawet data jej założenia.

Chociaż banki zachęcają do składania wniosków o pożyczki dla firm, to jednak nie zawsze efekt jest pozytywny – instytucja może odmówić przyznania środków. Najczęściej jest to wynik gorszej zdolności kredytowej, na przykład w wyniku słabszych zysków, znacznego zadłużenia, ale też krótkiego czasu działalności firmy.

Gdzie można wtedy ubiegać się o pożyczki firmowe przeznaczone na prowadzenie działalności gospodarczej?

Pożyczki pozabankowe – nie tylko w parabanku

Gdy bank odmawia udzielenia pożyczki, a pieniądze są potrzebne, w takiej sytuacji najczęściej wybór para na pożyczki pozabankowe. Najczęściej kojarzone są one z parabankami, czyli z firmami pożyczkowymi, lecz warto zaznaczyć, że kredyt dla firm można uzyskać także na inne sposoby.

Warto zatem bliżej przyjrzeć się ofertom pozabankowych firm pożyczkowych, które dzisiaj także kierują swoją ofertę dla firm, a także sprawdzić pożyczki społecznościowe w modelu social lending, które ostatni znów zyskują na powodzeniu.

Pożyczka firmowa pozabankowa – chwilówka i pożyczka na raty

Pozabankowe firmy pożyczkowe pozwalają na uzyskanie pożyczki na dowolny cel. Oferują one zarówno pożyczki w formie chwilówek, czyli udzielane na krótki okres 30, 45 czy 60 dni, jak również pożyczki ratalne, które można otrzymać nawet na kilka lat.

Atutem takich pożyczek jest minimum formalności – często można otrzymać je nawet tego samego dnia po założeniu działalności gospodarczej. Nie ma wtedy potrzeby dostarczania szeregu różnych dokumentów, które są niezbędne w bankach, dlatego sam proces ubiegania się o środki jest znacznie prostszy.

Najczęściej taka pozabankowa pożyczka dla firm jest związana z wyższymi kosztami, dlatego warto dokładnie zapoznać się z dostępnymi ofertami, by wybrać taką, która charakteryzuje się jak najniższymi kosztami.

Wnioski o takie firmowe i pozabankowe pożyczki gotówkowe można składać za pośrednictwem internetu – nie trzeba zatem osobiście udawać się do placówki firmy pożyczkowej.

Finansowanie społecznościowe – także dla firm

Druga propozycja dla tych firm, którym bank odmówił finansowania, to pożyczki społecznościowe.

Społecznościowe pożyczki dla firm różnią się od tych udzielanych przez parabanki. Przede wszystkim pożyczkodawcą nie jest wtedy firma, ale osoby prywatne, które nazywane są inwestorami. Także winny sposób wygląda wnioskowanie o środki – należy zarejestrować się na stronie i przygotować własną ofertę. W ofercie tej umieszcza się informacje o potrzebnej kwocie, czasie spłaty, proponuje się też własne oprocentowanie oraz zabezpieczenia, by przyciągnąć wtedy jak najwięcej inwestorów.

Za pośrednictwem takich serwisów można uzyskać zarówno niewysokie pożyczki na bieżącą działalność, gdy firma jest w finansowych tarapatach, jak i na większe inwestycje.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
3 lat temu

Nigdy nie sądziłem, ze będę zmuszony wziać pozyczkę prywatną w firmie. Ostatnio jednak byłem do tego zmuszony. Banki zaostrzyły politykę przyznawania pożyczek a jednak trzeba było zapłacic pracownikom. Okazało się, ze warunki takiej pożyczki wcale nie są czesto gorsze od warunków oferowanych przez bank. Trzeba tylko brać pożyczki z głową oraz porównać sobie oferty.