Kurs ropy naftowej spada - poradnik jak zarobić

Cena ropy naftowej idzie w dół – poradnik czy da się zarobić?

Prasóweczki

Koszt ropy naftowej idzie w dół – poradnik czy da się zarobić? Gigantyczny spadek cen ropy naftowej na światowych giełdach to fakt. Od dwudziestu lat nie istniałoby właśnie niewielkiej opłaty za baryłkę. Faktem stawał się nawet spadek cen ropy gatunku WTI poniżej zera! Odnotowano i wielką różnicę pomiędzy kontraktem majowym i czerwcowym, która nigdy w treści nie była właściwie ważna miesiąc po miesiącu. Czym toż stanowi wykonane? Spadkiem popytu, który występuje z epidemii koronawirusa, a ponadto kilkoma różnymi czynnikami, takimi jak zerwanie porozumienia między nowym a trzecim co do wysokości procentem ropy, czyli Arabią Saudyjską i Rosją. I choć ostatecznie kraje OPEC w właśni producenci ropy naftowej porozumiały się w roli redukcji wydobycia surowca, zatem nie poprawiło to ogólnej pozycji na ogólnych rynkach paliw.

Koszt ropy naftowej idzie w dół – poradnik czy da się zarobić?

 

W efekcie na targu mamy dużą nadwyżkę ropy naftowej, a ceny dynamicznie się zmieniają. Powszechnie wypowiada się i o efekcie super contango, czyli sytuacji, gdy ceny kontraktów terminowych są większe od wartości na targu kasowym, a kontrakty o dłuższym czasie zakończenia notowane są daleko od tych, które dokonują się szybciej. Powstaje i fakt z magazynowaniem surowca, jaki nie jest grany. Na indywidualnych tankowcach aktualnie koncentruje się ponad 160 mln baryłek! Co ciekawe ta forma jest interesującą okazją do zgarnięcia zysku bez ryzyka. Wystarczy kupić ropę z dostawą w miesiącu i sprzedać kontrakt zobowiązujący do dostawy tego surowca z innym miesiącu. Dokładnie w tym faktu powinien być nie tylko wolną przestrzeń magazynową, ale więcej możliwość zorganizowania transportu surowca. Natomiast więc nie jedyna możliwość, by zacząć korzystać na zapisach i wzrostach wartości ropy!

Ta sytuacja motywuje do inwestowania w ropę naftową. Dlaczego? Ponieważ to wartości są bardzo niskie, jednak z okresem bardzo wzrosną. W dalszej perspektywie zapasy ropy zaczną stopniowo spadać z sektorze, z racji ograniczenia wydobycia, a blokada gospodarki będzie stopniowo znoszona zaś tym jedynym cena ropy skoczy do głowy. Tania ropa zatrzyma te wzrost popularności ekologicznych źródeł sile i elektromobilności.

Jak wtedy zacząć inwestować w ropę naftową? Istnieje kilka złotych sposobów, by handlować ropą, w tym handel kontraktami terminowymi, kontraktami CDF, czyli kontraktami na skalę. Można również inwestować w działalności naftowe, w ETF-y czy również w ropę naftową MLP. Skutecznym lekarstwem jest korzystanie z budowy internetowej Oil Profit, która zapewnia handlowanie z kontrahentami z wszelkiego świata. Wystarczy zapisać się na portalu, a specjaliści krok po kroku wyjaśnią jak inwestować pieniądze z pomocą Oil Profit. Potrzeba tak niewiele, by zacząć własnych ról. I drogi są ogromne, bowiem wtedy aktywowane konto umożliwia handlowanie związkami firm na wszystkim świecie, towarami, walutami i aktywami! Można inwestować długoterminowo lub dokonywać transakcji krótkoterminowych.

Ropa naftowa jest strategicznym surowcem odgrywającym szczególnie ważną funkcję na świecie. Nic nie uważa na to, by w najbliższych latach czarne złoto miało wydać na stanowisku. Ponieważ nie ma wątpliwości, że o pomyśleć inwestowanie w ropę naftową

zobacz również Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments