Co warto wiedzieć o leasingu maszyn CNC?

Co warto wiedzieć o leasingu maszyn CNC?

Promocja i Reklama

Maszyny CNC, czyli sterowane numerycznie, są od wielu lat podstawą działalności wielu przedsiębiorstw produkcyjnych i mniejszych zakładów. Precyzyjne i wydajne urządzenia cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno, jeśli chodzi o sprzęt nowy, jak i maszyny używane CNC. Potrzebujesz takiego urządzenia, aby Twoja firma skutecznie konkurowała na rynku? Dowiedz się, co oferuje Ci leasing!

Maszyny CNC używane czy nowe?

Podobnie, jak w przypadku innego sprzętu, także leasing maszyn CNC może obejmować zarówno urządzenia nowe, jak i używane. Tutaj jednak, z kilku powodów, leasingodawcy przychylniejszym okiem spoglądają na starszy sprzęt. 

Maszyny sterowane numerycznie są bowiem solidne i przy odpowiedniej eksploatacji mogą służyć nieprzerwanie przez wiele lat. Ich wartość nie ulega drastycznemu obniżeniu i istnieje duży rynek wtórny. Dzięki temu maszyny CNC używane nie są ryzykowną transakcją dla firmy leasingowej.

Różne firmy leasingowe oferują inne warunki usługi – niektóre finansują nawet kilkunastoletnie maszyny. W naszej firmie oferujemy leasing także na maszyny starsze niż 20 lat! Dowiedz się, jak wygląda leasing na maszyny używane CNC.

Jakie korzyści daje leasing maszyn CNC?

Leasing maszyn CNC ma wiele zalet takich jak:

  • możliwość zaliczenia zakupu w koszty nawet 2,5 raza szybciej, niż w przypadku zakupu za gotówkę,
  • leasing nie obniża zdolności kredytowej,
  • mała ilość formalności, wszystko można zorganizować do tygodnia,
  • leasing to jeden z najtańszych sposobów finansowania dostępnych na rynku,
  • znacznie mniejsza ilość wymaganych dokumentów (w porównaniu do kredytu).

Wzięcie leasingu pozwala też zoptymalizować wysokość płaconych podatków, a dla firm pracujących sezonowo to szansa na płacenie niższych rat poza sezonem. Dodatkowo majątek w postaci maszyn CNC jest chroniony przed ewentualną windykacją.

Co zyskasz, decydując się na leasing maszyny CNC?

Najczęściej możesz liczyć na okres umowy od 3 do 5 lat, choć nie jest to regułą. Wielokrotnie proponowaliśmy naszym klientom nawet 7-letni leasing na nowe maszyny CNC. Dla większych inwestycji okres ten może się jeszcze wydłużyć. Samo załatwianie formalności trwa nie dłużej niż 1–2 tygodnie, chyba że wymagany jest czas oczekiwania na maszynę. Maszyny CNC używane muszą jeszcze przejść wycenę, co w pewnym stopniu wydłuża procedury.

Możliwa jest także procedura uproszczona, jeżeli czas oceny wniosku jest krótki. Należy dostarczyć dokumenty finansowe, informacje o maszynie i wypełniony wniosek leasingowy, czasem też dodatkowe dokumenty (zależne od ceny i roku produkcji obrabiarki CNC). 

Pułap oceny wniosku w procedurze uproszczonej zależy zarówno od konkretnej firmy leasingowej, jak i ilości maszyn CNC, które chcesz wziąć w leasing. Leasing jednej z reguły mieści się w limicie, przy dwóch najczęściej go przekracza.

Skorzystaj z wygodnego leasingu online

Wygodną formą jest też leasing online. Zapewniamy taką formę finansowania m.in. dla maszyn do obróbki metalu zarówno nowych, jak i używanych – bez wyceny i limitu wieku. Sprawdź naszą atrakcyjną ofertę na leasing maszyn CNC!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments