Czy ogrzewanie na podczerwień jest korzystne dla zdrowia?

Czy ogrzewanie na podczerwień jest korzystne dla zdrowia?

Artykuł miesiąca

Ogrzewanie na podczerwień to rozwiązanie, które generuje znaczne oszczędności w opłatach eksploatacyjnych. Jednak gdy chcesz zmienić system ogrzewania w domu, takie informacje mogą Ci nie wystarczyć. Poszukujesz technologii, która będzie przede wszystkim zdrowa i bezpieczna dla domowników. Czy ogrzewanie podłogowe na podczerwień spełnia te kryteria?

Zdrowe powietrze w domu – co na ten temat mówią eksperci?

Przyjemne ciepło czy orzeźwiający chłód? Jakie powietrze jest korzystniejsze dla zdrowia? Eksperci zwracają uwagę przede wszystkim na to, że w poszczególnych pomieszczeniach w domu powinna panować różna temperatura. W miejscach, w których przebywa się w ciągu dnia, większość osób najlepiej czuje się przy 20–22 stopniach Celsjusza. Komfortowy sen zapewni temperatura 18–20 stopni. W łazience z kolei powinno być znacznie cieplej – zadbaj tam o nawet 24 stopnie!

Duże znaczenie ma także wilgotność powietrza. Zbyt niska może powodować kaszel i trudności w oddychaniu, szczególnie u alergików i astmatyków. Z kolei w miejscach o zbyt dużej wilgotności mogą pojawić się na ścianie grzyby i pleśnie.

Ogrzewanie na podczerwień – komfortowe warunki w domu

Korzystając z tradycyjnego ogrzewania, masz ograniczone możliwości, jeśli chodzi o ustawienie idealnej temperatury w pokoju. Dodatkowo takie ogrzewanie wysusza powietrze, co powoduje duży dyskomfort, zwłaszcza zimą.

Jeśli zależy Ci na zdrowym powietrzu w domu, rozważ wybór jednego z systemów ogrzewania na podczerwień. Jeśli warunki (odpowiedni rodzaj podłogi, możliwość przeprowadzenia remontu) Ci na to pozwalają, może to być folia grzewcza.

Gdy zależy Ci na szybkim rozwiązaniu, niewymagającym dużych inwestycji, wybierz grzejnik na podczerwień. W ten sposób szybko ogrzejesz powietrze w pokoju, zapewnisz odpowiednią wilgotność i równomierne rozchodzenie się ciepła. Innym łatwym w montażu rozwiązaniem jest  mata grzewcza, którą umieszcza się bezpośrednio pod płytkami podłogowymi.

Zaskakujące zalety ogrzewania na podczerwień na podczerwień

Ogrzewanie podczerwienią jest ekologiczne, niedrogie w utrzymaniu, łatwe w montażu. To nie wszystkie jego zalety – są takie, które mogą Cię zaskoczyć.

Ogrzewanie na podczerwień to także:

  • ograniczenie konwekcyjnego unoszenia się ciepła – dzięki temu ciepłe powietrze nie ucieka do góry, a w całym pomieszczeniu panuje taka sama temperatura;
  • idealne rozwiązanie dla alergików – brak ruchów konwekcyjnych sprawia, że w powietrzu krąży mniejsza ilość pyłków, kurzu i innych alergenów;
  • mniejsze ryzyko przeziębienia – po ciepłej podłodze możesz chodzić boso, bez obaw o wychłodzenie organizmu;
  • korzystny wpływ na rośliny doniczkowe – powietrze ogrzewane podczerwienią ma wilgotność odpowiadającą większości uprawianych w domach kwiatów.

Zadbaj o komfort i zdrowie domowników – wybierz rozwiązania Heat Decor. Sprawdź naszą ofertę, aby dowiedzieć się więcej!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments