Czym jest pit 37?

Czym jest pit 37?

Warto przeczytać

Rozliczenie podatku od dochodów osobistych, jest obowiązkiem, który każdego roku spoczywa na wielu Polakach. Opodatkowaniu podlegają wszelkiego rodzaju dochody, a deklaracja PIT-37 jest jednym z najczęściej wypełnianych dokumentów podatkowych. Na kim zatem ciąży obowiązek rozliczenia się z fiskusem? W jaki sposób zrobić to poprawnie? Czy mamy na to określony czas?

  1. Kto powinien wypełnić PIT-37 za rok 2020?
  2. Rozliczenie PIT-37 online: jak to zrobić?
  3. PIT-37 za 2020: do kiedy należy go rozliczyć?

Kto powinien wypełnić PIT-37 za rok 2020?

PIT-37 to jedna z wielu deklaracji, jakie należy złożyć do Urzędu Skarbowego w odpowiednim terminie. Kto jednak powinien złożyć wspomniany dokument? Te i znacznie więcej informacji w kwestii podatkowej można znaleźć na stronie internetowej: https://www.podatnik.info/program-do-pit/pit-37. Druk ten powinny złożyć osoby, które otrzymują dochody z tytułu: dochodów z racji praw autorskich oraz innych praw majątkowych, świadczeń przedemerytalnych, świadczeń płaconych z Funduszu Pracy czy Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, dochodów stypendialnych, należności za pracę przysługującą aresztowanym oraz odbywającym karę więzienną czy dotacji finansowanych z ubezpieczenia społecznego.

Dodatkowo PIT-37 powinny złożyć osoby, które: nie prowadziły pozarolniczej działalności gospodarczej oraz działów produkcji rolnej opodatkowanych według typowych zasad skali podatkowej, nie są zobowiązane doliczyć do uzyskanych dochodów małoletnich oraz nie zmniejszają dochodów o braki finansowe. Aby złożyć ten dokument podatnik musi otrzymać PIT-11, który pozwoli przygotować wspomniany już wcześniej PIT-37. Deklarację tą należy złożyć do końca kwietnia 2021 roku w stosownym Urzędzie Skarbowym. Należy pamiętać, że obecnie dokumenty do Urzędu można dostarczyć w wersji papierowej i elektronicznej.

Rozliczenie PIT-37 online: jak to zrobić?

Jednym z ciekawszych programów do rozliczenia podatku jest propozycja znajdująca się na stronie https://www.podatnik.info/program-do-pit. Program ten posiada wiele zalet, a najważniejsze z nich to: intuicyjna i prosta obsługa dla konsumenta, bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem SSL oraz dostęp do pełnej wersji za darmo. Aplikacja sprawdziła się już niejednokrotnie, ponieważ skorzystało z niej wielu Polaków. Docenili oni wspomnianą prostotę, szybkość wypełniania deklaracji oraz sprawne rozliczenie deklaracji PIT. Warto podkreślić, że program działa zgodnie z Ministerstwem Finansów. Dodatkowo aplikacja ta uzyskała rekomendację Instytutu Polskiej Księgowości. Program ten dostępny jest w dwóch wersjach, ponieważ można go pobrać na komputer oraz skorzystać z wersji online. Dzięki temu każdy konsument znajdzie najlepszą opcję dla siebie.

PIT-37 za 2020: do kiedy należy go rozliczyć?

PIT-37 to deklaracja podatkowa, która uwzględnia uzyskane dochody i przychody uzyskane w całym roku podatkowym. Dlatego też podatek za rok 2020 należy rozliczyć w roku 2021. PIT-11 niezbędny do wypełnienia deklaracji PIT-37 podatnik powinien otrzymać do końca lutego 2021. Jest to dokument konieczny do wypełniania deklaracji PIT-37, który należy złożyć do 30 kwietnia 2021 roku. Są to ostateczne terminy, których niedotrzymanie może skutkować otrzymaniem kary ze strony Urzędu Skarbowego. Dlatego niezwlekaj ze złożeniem rozliczenia podatkowego PIT-37 za rok 2020 i wybierz najlepszy program dostępny na rynku, mianowicie https://www.podatnik.info/program-do-pit. Dzięki niemu w szybki i prosty sposób rozliczysz się z Urzędem Skarbowym w terminie!

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments