Czym jest ubezpieczenie grupowe pracowników?

Czym jest ubezpieczenie grupowe pracowników?

Artykuł miesiąca

Wiele mówi się o ubezpieczeniach grupowych. Pojawiają się one w różnych formach w wielu momentach naszego życia, najczęściej jednak możemy się z nimi zetknąć w zakładach pracy. Pracodawcy chętnie podpisują umowy z różnorodnymi ubezpieczycielami, oferując ubezpieczenie grupowe pracowników.

Ubezpieczenie grupowe pracowników dotyczy ochrony zdrowia i życia zatrudnionych przez pracodawcę ludzi. O możliwości takiego rodzaju ubezpieczenia zwykle informuje pracownik działu kadr. Jest to osoba wyznaczona przez kierownictwo do pośredniczenia między zakładem pracy a ubezpieczycielem. Często taka osoba pobiera od firmy prowizję za każdą osobę, która wykupi pakiet. Ubezpieczenie może obejmować takie zdarzenia jak choroba, wypadek, hospitalizacja, operacja czy śmierć. Wypłacane jest więc poszkodowanemu w razie stwierdzonej utraty zdolności do pracy czy trwałego uszczerbku na zdrowiu, natomiast w przypadku zgonu pracownika, bądź dopóki ubezpieczony żyje to świadczenie jest wypłacane ubezpieczonemu i jego rodzinie.

Składki ubezpieczeniowe mogą być finansowane na 3 różne sposoby, jedne z bardziej popularnych będące finansowane przez pracodawcę. Zależnie od sposobu, składki mogą mieć różny sposób opodatkowania. Istnieje również możliwość, by finansowanie składki stało po stronie zatrudnionego i wówczas ta jest potrącana bezpośrednio z wynagrodzenia. Takie rozwiązanie jest możliwe jedynie na podstawie pisemnej zgody pracownika.

Jest to bardzo atrakcyjna opcja dla pracowników. Ubezpieczenie grupowe pracowników warto jest posiadać, ponieważ taka polisa może pomóc w różnych sytuacjach, na które często nie ma się wpływu. Czy to choroba, czy też wypadek podczas pracy, nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć, dlatego też niezbędne jest takowe ubezpieczenie.

Ubezpieczenie grupowe pracowników – jest to dodatkowa forma zabezpieczenia na wszelki wypadek uszczerbku na zdrowiu podczas pracy. W takich przypadkach dodatkowa gotówka okazuje się niezbędna. Jest ono zabezpieczeniem dla bliskich w razie najgorszego, utraty życia. Dlatego lepiej jest dmuchać na zimne i wykupić takie ubezpieczenie. Nie jest ono drogie, miesięczne składki zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, co nie jest poważnym obciążeniem domowego budżetu. Lepiej być ubezpieczonym, niż później żałować.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments