Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy finansowego?

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy finansowego?

Artykuł miesiąca

Wiele rzeczy w swoim życiu jesteśmy wstanie załatwić sami. Jednak przychodzi taki moment, w którym planujemy wzięcie kredytu hipotecznego i zakup mieszania, czy nawet remont własnej nieruchomości. Nie da się ukryć, że przedsięwzięcia te, mogą wymagać ogromnych nakładów finansowych i chcąc nie chcąc niezbędna będzie pomoc banku. Ciężko powiedzieć, że decyzje o kredytach podejmujemy często, a co za tym idzie, nie mamy na tym polu zbyt wielkiego doświadczenia. Popełnienie błędu na tym etapie, może skutkować tym, że konsekwencje będziemy odczuwać przez wiele lat. Okazuje się, że by takie plany zrealizować, można sięgnąć po pomoc doradcy finansowego. Dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Szybko porównamy wiele ofert

Doradca finansowy to osoba, która współpracuje z wieloma bankami, co za tym idzie ma on wiedzę odnośnie wszystkich dostępnych kredytów i ich warunków. Wobec tego spotykając się z klientem, może on zaoferować tysiące rozwiązań, które będą dopasowane do naszych oczekiwań, a przede wszystkim do naszych potrzeb i finansowych możliwości. Nie jest on bowiem ograniczony jednym produktem, ani nie jest on ukierunkowany przez jeden bank. Klient nie musi więc obawiać się, że doradca będzie próbował usilnie sprzedać jeden z produktów, często koloryzując daną ofertę. Doradca finansowy poinformuje nas o plusach i minusach danego produktu bankowego, a my zaoszczędzimy czas na przeszukiwaniu kolejnych stron bankowych.

Zawsze na bieżąco

Oferty kredytowe banków nie są produktem stałym, oznacza to, że zmieniają się one wraz z czasem. Doradca kredytowy ze wszystkimi nowinkami pozostaje na bieżąco i wie o wszystkich zmiennych parametrach jak np. koszty prowizji czy zmiany procedur bankowych. Ceny poszczególnych ofert, będzie miał on więc w przysłowiowym małym palcu, a także pomoże uporać się z liczeniem zdolności kredytowej. Dodatkowo doradca finansowy ma dostęp do najaktualniejszych promocji bakowych, które są dostępne dla klientów, tylko przez krótki okres czasu, a często banki nie informują o nich przy pierwszym kontakcie z klientem.

Zaoszczędzisz czas

Współpraca z doradzą finansowym, nawet online jak np. z https://www.jakubszwedo.pl/, pomoże zaoszczędzić nam całą masę własnego czasu. By uzyskać informacje ze wszystkich banków, oferującym swoim klientom np. kredyty hipoteczne, dodatkowo na dobrych warunkach cenowych, należy je przede wszystkim osobiście odwiedzić. Zajmie to nie tylko nasz czas, ale także będzie wymagać od nas ciągłego skupienia i energii. Dodatkowo taki bank nie zawsze może być w pobliżu. Wobec tego doradca finansowy jest najlepszą osoba, która wszystkie te oferty przedstawi nam w jednym miejscu, a dodatkowo będzie on całkowicie obiektywny. Co więcej, potrzebujemy na to około 1-2 godzin, by spotkać się doradcą czy nawet odbyć z nim wideo rozmowę.

Doradca finansowy zbada dla ciebie zdolność kredytową

Często wnioski kredytowe są odrzucane, gdyż klient nie ma zdolności kredytowej. Wówczas tracimy czas i energię, którą poświęciliśmy na wypełnienie dokumentów i finalnie złożenie takiego wniosku. Dzięki doradcy kredytowemu, problem ten zostanie rozwiązany. To on weźmie na siebie obliczenie zdolności kredytowej klienta, jeszcze przed złożeniem wniosku. Uwzględniając także to, że nie wszystkie banki akceptują różne źródła dochodu, co oznacza, że w każdym banku klient może tak naprawdę mieć inną zdolność kredytową. Dzięki temu, będziemy mieć także ogląd na to, jakie warunki musimy spełnić, by uzyskać kredyt w danym banku.

Negocjacje warunków finansowych kredytu

Doradca finansowy posiada wiedzę na temat każdej z ofert bankowych. Okazuje się, że część z nich jest oferowana w formie pakietowej, a to oznacza, że korzystając z innych, dodatkowych produktów, marża kredytowa, może się dla klienta znacznie obniżyć. Tym samy zmniejszą się także odsetki, które towarzyszom kredytom, a także obniżyć się może poziom bankowej prowizji. Co więcej, doradca wie do jakiej kwoty bank jest skłonny negocjować oprocentowanie, a także do jakiego okresu może zostać skrócony np.. pakiet ubezpieczenia na życie. Wszystkie te informacje są niezbędne, by osiągnąć jak najlepsze- dla klienta- warunku uzyskanego kredytu, co wygeneruje oszczędności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments