Doradca finansowy a ekspert w Bielsku Białej – czym różnią się obie profesje?

Doradca finansowy a ekspert w Bielsku Białej – czym różnią się obie profesje?

Artykuł miesiąca

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego lub pożyczki gotówkowej powinno być poprzedzone dokładną analizą rynku oraz oceną własnej sytuacji materialnej. Taką decyzję warto podjąć jedynie w sytuacji, kiedy jesteśmy w stanie spłacić całe zobowiązanie oraz wybrać ofertę, która będzie dla nas najbardziej opłacalna pod względem finansowym oraz korzystna pod kątem warunków. Praktyczną pomoc w tym zakresie oferuje dwóch profesjonalistów – doradca finansowy i ekspert finansowy, którzy działają na terenie Bielska Białej.

Czym zajmuje się doradca finansowy w Bielsko Białej?

Doradca finansowym, często nazywany także doradcą kredytowym, jest profesjonalistą niezależnym od banków, który pomaga klientom w zakresie wyboru odpowiednich produktów finansowych. Na terenie Bielska Białej działa liczna rzesza doradców, którzy są w stanie otoczyć swoich klientów prawdziwie kompleksową opieką. Doradca od podszewki zna rynek finansów, często posiada wykształcenie ekonomiczne oraz doświadczenie w pracy z klientami w obszarze doboru produktów finansowych. Jest w stanie dokonać trafnej oceny sytuacji materialnej klienta i na tej podstawie wskazać mu ofertę tych banków, które ocenią ją jako wiarygodną.

Doradca finansowy z Bielska Białej pomaga w doborze najlepszego produktu finansowego. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu jest w stanie wskazać najbardziej opłacalne pod względem finansowym produkty bankowe oraz wesprzeć klienta w całym procesie ubiegania się o ich przyznanie. Oferuje praktyczną pomocą w kompletowaniu wymaganej dokumentacji, wypełnianiu wniosku oraz jego złożeniu w wybranym banku. Usługi doradcy finansowego są odpłatne – przepisy prawa bankowego zabraniają mu pobierania prowizji od banku, za jego usługi musi więc zapłacić sam klient korzystający z oferowanego wsparcia.

Czym zajmuje się doradca finansowy w Bielsko Białej?
Czym zajmuje się doradca finansowy w Bielsko Białej?

Czym różnią się usługi eksperta finansowego od oferty doradcy?

Zakres działalności prowadzonej przez eksperta finansowego jest bardzo zbliżony do usług świadczonych przez doradcę finansowego. Z jego oferty skorzystać mogą wszystkie osoby, które poszukują najlepszych produktów finansowych oferowanych przez banki działające na terenie Bielska Białej. Ekspert finansowy dokonuje samodzielnego badania zdolności kredytowej klienta oraz wskazuje mu te instytucje finansowe, które z największym prawdopodobieństwem udzielą mu wsparcia finansowego. W razie trudności, udziela także sprawdzonych wskazówek, jak szybko poprawić zdolność kredytową i tym samym zwiększyć szanse na uzyskanie kredytu.

Ekspert finansowy, podobnie jak doradca finansowy bielsko biała pomaga w złożeniu wniosku w wybranym banku, weryfikuje kompletność dokumentacji, pomaga w wypełnieniu formularzy, a w razie potrzeby także negocjuje warunki kredytowania z bankiem. Jego zadaniem jest dokładne wyjaśnienie klientowi, czym charakteryzuje się wybrany przez niego produkt finansowy oraz dlaczego jest lepszym wyborem od innych. Podstawową różnicę między ekspertem a doradcą finansowym stanowi natomiast sposób opłacania jego usług – ekspert finansowy jest całkowicie bezpłatny dla klienta, gdyż jego usługi są regulowane przez ten bank, z którego oferty finalnie skorzysta klient.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments