facebook ile ma lat

Baza wiedzy

temat wybrany: facebook ile ma lat

„Facebook – ile ma lat?”

Facebook to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych w Polsce i na świecie. Czy wiesz ile lat temu powstał ten portal? Oto krótki przewodnik po historii Facebooka.

Facebook powstał w 2004 roku, a jego pomysłodawcą i założycielem był Mark Zuckerberg, student Uniwersytetu Harvarda. Początkowo serwis był dostępny tylko dla studentów z tej uczelni, jednak szybko zyskał popularność i został udostępniony dla innych uniwersytetów. W 2006 roku Facebook był już dostępny dla każdego użytkownika zarejestrowanego w serwisie.

W ciągu kilku lat Facebook stał się jednym z największych i najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. W 2012 roku liczba użytkowników przekroczyła miliard, a w 2018 roku wynosiła już ponad 2,2 miliarda.

Facebook umożliwia użytkownikom dzielenie się zdjęciami, filmami, wiadomościami i innymi informacjami z innymi użytkownikami. Serwis umożliwia również tworzenie grup i stron, które pozwalają na komunikację i dzielenie się zainteresowaniami z innymi użytkownikami.

Jak korzystać z Facebooka?

Aby korzystać z Facebooka, należy założyć konto na stronie www.facebook.com. Wymagane jest podanie podstawowych informacji, takich jak imię i nazwisko, adres e-mail oraz hasło. Po zarejestrowaniu można zacząć dodawać znajomych i dzielić się z nimi informacjami.

Ważne jest, aby uważać na prywatność i ustawienia prywatności. Facebook umożliwia dostosowanie ustawień prywatności do indywidualnych potrzeb, co pozwala na kontrolowanie tego, co jest widoczne dla innych użytkowników.

Podsumowanie

Facebook to serwis społecznościowy, który powstał w 2004 roku. Jest to jeden z największych i najpopularniejszych serwisów tego typu na świecie. Aby korzystać z Facebooka, należy założyć konto na stronie www.facebook.com i zacząć dodawać znajomych oraz dzielić się informacjami. Ważne jest, aby pamiętać o ustawieniach prywatności i kontrolować to, co jest widoczne dla innych użytkowników.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: facebook ile ma lat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments