Finanse i rachunkowość – dla kogo ten kierunek studiów?

Finanse i rachunkowość – dla kogo ten kierunek studiów?

Warto przeczytać

Co robić po finansach i rachunkowości?

Młode osoby wybierając studia, bardzo często biorą pod uwagę kierunek finanse i rachunkowość. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każdy sprawdzi się w tym zawodzie. Co w takim razie można robić po ukończeniu tych studiów i kto powinien rozważyć ten wybór? Sprawdźmy dostępne opcje.

Kończąc finanse i rachunkowość, absolwent może podjąć pracę w zawodzie analityka finansowego, doradcy finansowego, księgowego, pracownika banku, a także pośrednika finansowego, maklera giełdowego, czy na przykład specjalisty ds. podatków. Po studiach na tym kierunku, jak widać, można robić wiele rzeczy i pracować w różnych miejscach, a dość szeroki ich wybór, daje możliwość znalezienia dla siebie odpowiedniej ścieżki zawodowej. Z powyższego wylistowania wynika również, że finanse i rachunkowość niekoniecznie muszą wiązać się z księgowością, z czym najczęściej są kojarzone.

By pozyskać pracę, samo ukończenie studiów nie wystarczy. Osoba starająca się o konkretne stanowisko musi wykazać się wiedzą i praktyką. Także ukończenie studiów nie gwarantuje od razu znalezienia wymarzonego zajęcia, ale podjęcie jeszcze podczas procesu kształcenia praktyk czy stażu jest więcej niż mile widziane u potencjalnego przyszłego pracodawcy.

Dla kogo kierunek finanse i rachunkowość będzie dobrym wyborem?

Wiele osób zastanawia się tylko, czy kierunek ten jest ogólnie dobrym pomysłem. Bo to, że po ukończeniu tych studiów można pracować na wielu różnych stanowiskach, nie powinno być jedyną motywacją do ich wyboru. Trzeba więc koniecznie podkreślić, że nie jest to łatwy kierunek studiów. Na pewno finanse i rachunkowość nie są dla osób, które nie przepadają za matematyką i związanymi z nią innymi dziedzinami wiedzy, takimi jak statystyka czy ekonometria.

Z drugiej strony jest to ciekawa branża i tym samym zajęcie dla osób, które chcą dobrze zarabiać. Nie należy jednak decydować się na te studia tylko z tego powodu, ponieważ natłok wiedzy, jaką będzie trzeba przyswoić, może okazać się dla niektórych osób zbyt duży. Pracując w zawodzie związanym z finansami i rachunkowością, cały czas trzeba się dokształcać, być na bieżąco z ustawami i zmianami w przepisach. W związku z tym można powiedzieć, że praca w szeroko pojętych finansach to tak naprawdę wieczna nauka, a z pewnością nie każdemu to odpowiada.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments