firmy kto jest właścicielem

Baza wiedzy

temat wybrany: firmy kto jest właścicielem

Poradnik: Jak sprawdzić, kto jest właścicielem firmy?

Często zdarza się, że potrzebujemy sprawdzić, kto jest właścicielem danej firmy. Może to wynikać z różnych przyczyn, np. chcemy nawiązać z nią współpracę lub zweryfikować jej wiarygodność. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów, które pomogą nam w ustaleniu, kto jest właścicielem firmy.

1. Rejestr KRS

Pierwszym miejscem, gdzie możemy sprawdzić informacje na temat właściciela firmy, jest Rejestr Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). W KRS znajdują się informacje na temat każdej zarejestrowanej w Polsce spółki, w tym jej właścicieli. Aby sprawdzić te informacje, możemy skorzystać z internetowej wyszukiwarki KRS, która znajduje się na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

2. Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej

Innym miejscem, gdzie możemy poszukać informacji na temat właściciela firmy, jest Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Jest to baza, w której znajdują się informacje na temat działalności gospodarczej prowadzonej przez osoby fizyczne oraz wspólników spółek cywilnych. W CEIDG także możemy wyszukać informacje na temat właściciela firmy.

3. Baza PESEL

Jeśli firma jest prowadzona przez osobę fizyczną, to możemy skorzystać z bazy PESEL, aby ustalić, kto jest jej właścicielem. Baza PESEL zawiera informacje na temat każdej osobie fizycznej zameldowanej na terenie Polski. Aby skorzystać z bazy PESEL, należy udać się na stronę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Podsumowanie

Jak widać, istnieje kilka sposobów, które pozwolą nam sprawdzić, kto jest właścicielem danej firmy. Najprostszym sposobem jest skorzystanie z Rejestru KRS lub CEIDG, które są publicznie dostępne. W przypadku firm prowadzonych przez osoby fizyczne, warto skorzystać z bazy PESEL. Pamiętajmy, że informacje te są chronione przez prawo, dlatego należy je wykorzystać tylko w przypadku uzasadnionej potrzeby.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: firmy kto jest właścicielem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments