Gdzie oszczędzać pieniądze, nie wychodząc z domu?

Gdzie oszczędzać pieniądze, nie wychodząc z domu?

Artykuł miesiąca

Udało ci się zgromadzić nadwyżkę finansową i zastanawiasz się, co dalej? Lokata bankowa może być dobrym pomysłem, aby pomnażać oszczędności. Sprawdź, jak ją założyć na korzystnych warunkach – a to wszystko bez konieczności wychodzenia z domu.

Oprocentowanie lokat bankowych nie należy do wysokich, dlatego wiele osób zastanawia się nad zasadnością pomnażania zysków w taki sposób. Warto jednak zdecydować się na taki krok – dobrze wybrany produkt bankowy pozwala osiągnąć spore zyski.

Lokata bankowa – jak ją wybrać?

Podjęcie przypadkowej decyzji może spowodować, że oszczędzający zyskają znacznie mniej niż jest to możliwe. Dlatego lokata bankowa powinna zostać wybrana po przeanalizowaniu kilku produktów finansowych. Na co zwrócić szczególną uwagę?

  • Oprocentowanie

Oprocentowanie to główny czynnik wpływający na opłacalność danej lokaty bankowej. Im jest wyższe, tym większych kwot można się spodziewać.

Obecnie, w obliczu bardzo niskich stóp procentowych, oprocentowanie standardowej lokaty nie jest zadowalające. Jednak niektóre banki proponują nawet do 2% w skali roku, np. w przypadku lokaty mobilnej. Pozwala to osiągnąć ponadprzeciętne zyski.

  • Czas trwania lokaty

Czas trwania lokaty jest niezwykle ważny. Dlaczego? Należy ustalić go w taki sposób, aby był dopasowany do potrzeb i sytuacji materialnej.

Długoterminowa lokata bankowa to dobre rozwiązanie dla osób, które w najbliższym czasie nie planują żadnych większych wydatków lub dysponują dodatkowymi oszczędnościami w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Lokatę na krótki okres wybierz wówczas, gdy istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się nieoczekiwanych wydatków.

  • Inne warunki do spełnienia

Niektóre lokaty – szczególnie te z promocyjnym oprocentowaniem – są dostępne wyłącznie po spełnieniu określonych warunków. Wybrane produkty mogą być oferowane wyłącznie klientom nowym, przeznaczone na nowe środki lub dostępne po pobraniu aplikacji mobilnej itp.

Jeśli nie lokata, co to?

Jeżeli chcesz oszczędzać pieniądze za pomocą produktów bankowych, nie tylko lokatę możesz założyć bez wychodzenia z domu. Warto rozważyć także uruchomienie konta oszczędnościowego. W tym przypadku formalności bywają jeszcze krótsze – szczególnie, jeśli masz rachunek osobisty w tym samym banku.

Konto oszczędnościowe również pozwala na spory zysk – nawet do 2% w skali roku. Jego zaletą jest nie tylko korzystne oprocentowanie, ale także: stały dostęp do środków, możliwość wypłaty części pieniędzy w dowolnym momencie, możliwość systematycznego wpłacania nowych środków (co pozwala zwiększyć odsetki).

Pamiętaj! Jeżeli dysponujesz odpowiednią ilością gotówki, wcale nie musisz ograniczać się wyłącznie do jednego produktu. Lokata bankowa i konto oszczędnościowe to idealny duet, który się nie wyklucza. Warto więc założyć oba depozyty – szczególnie, że możesz tego dokonać bez konieczności wychodzenia z domu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments