Inwestycja w bezpieczeństwo, czyli ubezpieczenie ekranu telefonu

Inwestycja w bezpieczeństwo, czyli ubezpieczenie ekranu telefonu

Warto przeczytać

Czy wiesz, że około 80% uszkodzeń smartfona obejmuje uszkodzenia wyświetlacza? Warto zainwestować w ubezpieczenie ekranu telefonu, aby zabezpieczyć się przed pokryciem wysokich kosztów naprawy. Czym się kierować przy wyborze polisy i dlaczego warto wiedzieć, czym różni się ubezpieczenie wyświetlacza od innych rodzajów ubezpieczeń telefonu? O tym poniżej.

Ubezpieczenie ekranu telefonu – kiedy warto?

Decydując się na kupno drogiego modelu smartfona, warto rozważyć kupno ubezpieczenia. Można zdecydować się na ubezpieczenie już w dniu zakupu telefonu lub też wybrać dopasowaną do potrzeb ofertę prywatnego ubezpieczyciela. Kiedy ubezpieczenie ekranu telefonu jest opłacalną inwestycją? Kluczowymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie danego typu ubezpieczeń telefonu, są:

  • posiadany model telefonu,
  • częstotliwość, z jaką z niego korzystamy,
  • suma ubezpieczenia,
  • zakres oferowanych usług,
  • prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzeń w codziennym środowisku.

Podczas gdy starsze i tańsze modele telefonu najprawdopodobniej nie będą wymagały dużego nakładu finansowego w przypadku uszkodzeń mechanicznych, naprawa części modeli premium może wiązać się z bardzo wysokimi i nieopłacalnymi kosztami. W przypadku smartfonów najnowszej generacji koszt wymiany lub naprawy najmniejszych części bez wykupionego ubezpieczenia – które pozwala nie tylko na naprawę, ale również na uzyskanie odszkodowania – może być skrajnie nieopłacalna. 

Nie tylko model telefonu ma znaczenie przy wyborze ubezpieczenia wyświetlacza – równie ważne jest, jak często z niego korzystamy, jak również to, czy otoczenie, w którym używamy telefonu, wiąże się z dużym prawdopodobieństwem wystąpienia sytuacji, które mogą go uszkodzić. Przykładowo codzienne korzystanie ze smartfona w miejscach takich jak praca na wysokościach czy częste i intensywne podróżowanie mogą obfitować w większe ryzyko upadnięcia urządzenia i pęknięcia ekranu oraz innych, nagłych usterek. Analizując ofertę ubezpieczyciela, warto wziąć pod uwagę powyższe czynniki, aby dana polisa zabezpieczyła nas przed nagłymi i niepożądanymi kosztami naprawy.

Ubezpieczenie wyświetlacza a ubezpieczenie telefonu

Jaka jest różnica między ubezpieczeniem ekranu telefonu a innymi ubezpieczeniami telefonu? Pierwsza opcja ubezpieczenia zazwyczaj pozwala na naprawę lub – gdy jest ona niemożliwa – uzyskanie odszkodowania w przypadku uszkodzeń obejmujących wyłącznie ekran telefonu. W przypadku rozszerzonego zakresu tego rodzaju ubezpieczenia możliwe jest również pokrycie kosztów naprawy wynikających z częściowego zalania urządzenia wodą. Ubezpieczenie całego urządzenia może nas zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi innych części, na przykład obudowy czy elementów wewnętrznych, zatopieniem urządzenia, jak również kradzieżą. Im szerszy zakres ubezpieczenia, tym większy zakres oferowanych usług, a co za tym idzie – większe prawdopodobieństwo, że uzyskamy pomoc niezależnie od tego, jakiego rodzaju uszkodzenie będzie wymagało naprawy czy nasz telefon zostanie skradziony. 

*Nie wszystkie przypadkowe uszkodzenia są objęte ubezpieczeniem. Zakres ubezpieczenia jest zawarty jest w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Samsung Care+, a wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej opisano w ich sekcji 6.

Sprawdź informacje dotyczące pośrednika ubezpieczeniowego: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/regulaminy/Informacje_dotyczace_posrednika_ubezpieczeniowego.pdf

Sprawdź informacje o produkcie ubezpieczeniowym: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/regulaminy/Informacje_o_produkcie_ubezpieczeniowym.pdf

Niniejsza informacja ma charakter marketingowy.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments