jakie fale radio maryja

Baza wiedzy

temat wybrany: jakie fale radio maryja

Jakie fale radiowe słyszymy Radio Maryja?

Radio Maryja to jedno z najpopularniejszych polskich rozgłośni radiowych, dzięki której słuchacze mogą codziennie słuchać m.in. Mszy Świętej, modlitw, kazań i innych programów religijnych. Jednym z najważniejszych pytań, jakie zadają sobie słuchacze Radio Maryja, jest to, na jakich falach radiowych można słuchać tej rozgłośni.

Radio Maryja nadaje swoje programy na falach ultrakrótkich (UKF), które są częścią pasma radiowego VHF (Very High Frequency). W Polsce pasmo VHF obejmuje zakres częstotliwości od 87,5 MHz do 108 MHz. W zależności od regionu, w którym znajduje się słuchacz, Radio Maryja nadaje na różnych częstotliwościach w pasmie VHF.

W Warszawie Radio Maryja można słuchać na częstotliwości 103,3 MHz, w Krakowie na 97,2 MHz, we Wrocławiu na 94,5 MHz, w Łodzi na 89,6 MHz, a w Gdańsku na 100,9 MHz. W każdym innym regionie Polski można sprawdzić, na jakiej częstotliwości nadaje Radio Maryja poprzez wyszukanie odpowiedniej stacji na odbiorniku radiowym.

Warto zaznaczyć, że Radio Maryja nadaje również swoje programy przez internet, co oznacza, że można je słuchać na całym świecie. Aby posłuchać Radia Maryja online, wystarczy wejść na stronę internetową rozgłośni i wybrać opcję „słuchaj online”.

Wnioski:

Radio Maryja to polska rozgłośnia religijna, którą można słuchać na falach ultrakrótkich (UKF) w pasmie VHF. W zależności od regionu, Radio Maryja nadaje na różnych częstotliwościach w pasmie VHF. Możliwe jest również słuchanie Radia Maryja online, co pozwala na odbieranie programów na całym świecie.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: jakie fale radio maryja

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments