Jakie koszule męskie zakładać do pracy?

Jakie koszule męskie zakładać do pracy?

Promocja i Reklama

Badania psychologiczne donoszą, że pierwsze wrażenie o nowo poznanej osobie kształtuje się w naszym umyśle na podstawie pierwszych kilku sekund spotkania. Ponadto sądy i opinie powstałe w oparciu o pierwsze wrażenie są bardzo stałe i oporne na zmianę. Czy wydaje nam się to fair czy też nie, wygląd odgrywa ogromną rolę w naszym życiu, a dobra prezencja może wiązać się z niemałymi korzyściami. Jest to istotne szczególnie w miejscu pracy, w którym chcemy pokazać się w końcu z jak najlepszej strony. Jakie koszule męskie zakładać do pracy? Z czym je stylizować? Na te oraz inne pytania odpowiedź znaleźć można w poniższym tekście.

Jaką koszulę wybrać do pracy?

Nasz codzienny strój w dużej mierze zależy od rodzaju wykonywanej przez nas pracy. Są bowiem miejsca pracy, które w swoim dress codzie dopuszczają jedynie bardzo oficjalny wygląd oraz takie, w których można pozwolić sobie na odrobinę luzu. Czasami „luz” bywa nawet wymagany, by zmniejszyć dystans pomiędzy pracownikami, a klientem i zdobyć w ten sposób jego zaufanie.

Koszule męskie w oficjalnym wydaniu

Najbardziej oficjalnym strojem jest oczywiście koszula w kolorze białym, lecz nie oznacza to, że musimy się do niej ograniczać. Jednolite koszule w różnych kolorach mogą prezentować się równie świetnie, podobnie zresztą jak te we wzory. Warto pamiętać, że oficjalny strój nie oznacza nudy, podobnie jak nie wyklucza możliwości eksperymentowania z modą. Należy jednak upewnić się, że całość stylizacji charakteryzuje się dobrym smakiem. Jednym z najważniejszych aspektów przy doborze koszuli jest jej rozmiar oraz krój. Koszula powinna być idealnie dopasowana do naszej sylwetki, w przeciwnym razie nawet najdroższe ubranie, wykonane z najszlachetniejszych tkanin nie będzie prezentowało się na nas dobrze. Istnieją trzy podstawowe kroje męskich koszul: slim fit – dla osób szczupłych, regular fit – dla osób o szerszej budowie oraz custom fit – uniwersalny. Oprócz tych podstawowych typów istnieją jeszcze bardziej spersonalizowane kroje, o które zawsze warto dopytać sprzedawcę. Aby koszula dobrze się prezentowała należy zawsze wpuścić ją w spodnie. Jeżeli nasza praca wymaga założenia garnituru powinniśmy postawić na jednolitą barwę koszuli oraz nie zapomnieć o dobraniu odpowiedniego krawatu lub poszetki.

Koszule męskie na co dzień

Jeżeli dress code naszego miejsca pracy dopuszcza mniej oficjalny wygląd, możemy śmiało decydować się na bardziej kolorowe i szalone warianty koszul. Mogą one także charakteryzować się nieco luźniejszym krojem, jednak i w tym przypadku powinniśmy przywiązywać dużą wagę rozmiaru. Mniej oficjalne zasady wyglądu dopuszczają koszule puszczone luźno na wierzchu spodni. Jeżeli zdecydujemy się na stylizację tego typu, powinniśmy wybrać krótszy model koszuli. Większość koszul charakteryzuje się bowiem dłuższym dołem, który nie wygląda dobrze, gdy nie jest schowany. Skraca on nogi, przez co cała sylwetka wydaje się być bardziej przysadzista. Dobrym pomysłem może być również rozpięta koszula założona na T-shirt.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments