Kalkulator promili

Kalkulator promili

Aktulności

Kalkulatory kojarzą się zwykle z rozwiązywaniem mniej lub bardziej skomplikowanych zadań matematycznych. Oczywiście, znajdują one także zastosowanie w codziennym życiu. Trzeba przyznać, że w wielu przypadkach obliczenia bez użycia kalkulatora byłyby mocno utrudnione. W tym artykule chcemy przedstawić Ci zupełnie inny rodzaj kalkulatora, czyli kalkulator promili.

 

Kalkulator promili różni się nieco od standardowych kalkulatorów, które znasz ze szkoły czy tych, które są dostępne na przykład na smartfonach. Czym tak właściwie jest kalkulator promili i kiedy będzie przydatny?

Jak działa kalkulator promili?

Kalkulator promili to aplikacja internetowa. Dlaczego więc nazywana jest kalkulatorem? Co ma z nim wspólnego? Więcej niż na początku mogłoby się wydawać.

 

Kalkulator promili to szereg algorytmów, czyli… wzorów matematycznych. Działa tak samo, jak pozostałe kalkulatory. Przelicza wprowadzone dane, czyli wartości liczbowe, aby oszacować wynik.

 

Jedyną różnicą jest to, że w przypadku kalkulatora promili nie musisz znać żadnego wzoru. Kalkulator promili jest gotowy do użycia od razu po włączeniu. Jedyne, co musisz zrobić, to podać kilka podstawowych informacji (waga, wzrost, dane dotyczące spożytego alkoholu).

 

Kalkulator promili obliczy wszystko za Ciebie. Przybliżony wynik niemal natychmiast pojawi się na ekranie. Dlaczego podkreślamy, że jest to jedynie przybliżony wynik? Obliczenia kalkulatora promili nigdy nie będą w stanie zastąpić pomiaru certyfikowanym alkomatem.

Zastosowanie kalkulatora promili

Skoro wyniki oszacowane przez kalkulator promili nie mogą być uznane za pewne, to czy w ogóle warto używać kalkulatora promili? Tak, jak najbardziej!

 

Kalkulator promili to niezwykle przydatne narzędzie w przypadku, gdy pod ręką nie masz żadnego innego alkomatu czy jednorazowego alkotestu. Dzięki przybliżonemu wynikowi i ocenie własnego samopoczucia będziesz wiedzieć, czy już wytrzeźwiałeś, czy może lepiej upewnić się jeszcze korzystając z ogólnodostępnych alkomatów, na przykład na stacjach paliw.

 

Wciąż nie jesteś przekonany? Sprawdź sam, co potrafi kalkulator promili!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments