kto jest właścicielem żabki rydzyk

Baza wiedzy

temat wybrany: kto jest właścicielem żabki rydzyk

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kto jest właścicielem Żabki Rydzyk. Nie ma jednej osoby lub instytucji, która posiadałaby wszystkie sklepy należące do sieci Żabka.

Sieć Żabka powstała w 1998 roku i od tamtej pory dość dynamicznie się rozwijała, stając się jedną z największych sieci sklepów convenience w Polsce. Właścicielem firmy jest spółka Żabka Polska, która jest częścią francuskiego koncernu handlowego Carrefour. Żabka Polska zarządza siecią sklepów, a sama jest własnością kilku inwestorów.

W związku z tym, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o właściciela Żabki Rydzyk, czy też innej placówki w tej sieci. Każdy sklep jest prowadzony przez różnych właścicieli, którzy zawierają umowy z Żabką Polska i korzystają z jej systemów sprzedażowych oraz dystrybucyjnych.

Warto jednak zaznaczyć, że w przeszłości pojawiły się informacje o tym, że Żabka Rydzyk jest prowadzona przez fundację Redemptoris Missio, należąca do ojca Tadeusza Rydzyka, znanej z prowadzenia m.in. Radia Maryja i TV Trwam. Fundacja ta prowadziła także inne sklepy, jednak później zdecydowano się na ich sprzedaż.

Podsumowując, sieć Żabka nie ma jednego właściciela, a każdy sklep jest prowadzony przez inwestorów, którzy zawierają umowy z Żabką Polska. Nie ma więc mowy o tym, że Żabka Rydzyk należy bezpośrednio do ojca Tadeusza Rydzyka lub innej jego instytucji.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kto jest właścicielem żabki rydzyk

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments