kto ma udziały w żabce rydzyk

Baza wiedzy

temat wybrany: kto ma udziały w żabce rydzyk

Artykuł poradnikowy: Kto ma udziały w Żabce Rydzyk?

Żabka to popularna sieć sklepów spożywczych, która cieszy się dużą popularnością w Polsce. Niezwykłe jest to, że niedawno pojawiły się informacje dotyczące zakupu udziałów w tej sieci przez kontrowersyjną postać – ojca Tadeusza Rydzyka. W tym artykule postaramy się wyjaśnić kto ma udziały w Żabce Rydzyk oraz jakie mogą to mieć konsekwencje.

Kto ma udziały w Żabce Rydzyk?

Sieć Żabka należy do holdingu Emperia, który jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W grudniu 2020 roku pojawiły się informacje o tym, że spółka należąca do ojca Tadeusza Rydzyka – Fundacja Lux Veritatis – zakupiła ponad 1,5 mln akcji Emperii, co daje jej 4,99% udziałów w spółce. To oznacza, że fundacja ojca Rydzyka stała się piątym co do wielkości akcjonariuszem holdingu, a co za tym idzie – uzyskała wpływ na decyzje podejmowane w ramach spółki.

Jakie mogą być konsekwencje zakupu udziałów przez ojca Rydzyka?

Zakup udziałów przez Fundację Lux Veritatis wzbudził spore kontrowersje. Ojciec Tadeusz Rydzyk znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi i działań, co może wpłynąć na wizerunek sieci sklepów Żabka. Oprócz tego, powstaje pytanie o to, jakie cele chce realizować fundacja ojca Rydzyka w ramach spółki.

Jednak władze Emperii uspokajają, że udziałowcy nie mają wpływu na codzienną działalność Żabki oraz że holding działa zgodnie z prawem i dobrymi praktykami korporacyjnymi. Co więcej, zakup udziałów przez fundację ojca Rydzyka nie jest żadną nowością – w przeszłości wiele innych fundacji i firm również wykazywało zainteresowanie inwestycją w Emperii.

Podsumowanie

Zakup udziałów w Żabce Rydzyk przez Fundację Lux Veritatis wzbudził spore kontrowersje w społeczeństwie. Warto jednak pamiętać, że ojciec Tadeusz Rydzyk nie jest pierwszym ani jedynym kontrowersyjnym udziałowcem w holdingu Emperia. Władze spółki zapewniają, że udziałowcy nie mają wpływu na codzienną działalność Żabki oraz że holding działa zgodnie z prawem i dobrymi praktykami korporacyjnymi. Ostatecznie, to konsumenci decydują o tym, gdzie robią zakupy i czy chcą wspierać sieć sklepów, która ma kontrowersyjnego udziałowca.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kto ma udziały w żabce rydzyk

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments