które firmy wycofują się z rosji

Baza wiedzy

temat wybrany: które firmy wycofują się z rosji

Które firmy wycofują się z Rosji – poradnik dla biznesu

Rosja to dość trudny rynek dla biznesu ze względu na wiele czynników, w tym na politykę, ryzyko dewaluacji rubla i zmieniające się przepisy. W ostatnim czasie wiele firm ogłosiło swoje wycofanie się z Rosji. W tym artykule przedstawimy, które firmy to są i jakie są ich powody.

1. McDonald’s

McDonald’s, największa sieć fast foodów na świecie ogłosiła swoje wycofanie z Rosji w 2014 roku. Powodem było pogorszenie się stosunków między Rosją a Zachodem, co wpłynęło na trudności z zaopatrzeniem. Dodatkowo, władze Rosji nałożyły na firmę wiele sankcji, co utrudniło prowadzenie biznesu.

2. Carlsberg

Duńska firma piwowarska Carlsberg ogłosiła w 2015 roku swoje wycofanie z Rosji. Powodem był spadek sprzedaży i zmniejszenie się zysków. Jednym z czynników wpływających na tę sytuację był wzrost akcyzy na alkohol.

3. Panasonic

Japońska firma Panasonic ogłosiła swoje wycofanie z Rosji w 2020 roku. Powodem były trudności finansowe związane z pandemią COVID-19, a także wzrost konkurencji. Firma skupi się teraz na innych rynkach.

4. H&M

Szwedzka firma odzieżowa H&M ogłosiła swoje wycofanie z Rosji w 2021 roku. Powodem był spadek sprzedaży i trudności finansowe związane z pandemią COVID-19. Firma skupi się teraz na innych rynkach.

5. eBay

Amerykańska firma eBay ogłosiła swoje wycofanie z Rosji w 2015 roku. Powodem był spadek sprzedaży i trudności związane z rosyjskimi przepisami dotyczącymi handlu internetowego.

Wycofanie się z Rosji może być trudnym, ale czasem nieuniknionym krokiem dla firm, które napotykają na trudności i zmieniają się warunki rynkowe. Warto pamiętać, że Rosja to nadal duży rynek z wieloma możliwościami biznesowymi, ale wymaga on od przedsiębiorców dużej elastyczności i dostosowywania się do zmieniających się warunków.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: które firmy wycofują się z rosji

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments