Leasing maszyn – na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej oferty?

Leasing maszyn – na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej oferty?

Promocja i Reklama

Leasing maszyn przemysłowych w wielu przypadkach może okazać się o wiele korzystniejszy niż kredyt na zakup nowego urządzenia. Wybór najlepszej oferty jest jednak często sporym wyzwaniem, szczególnie przy braku doświadczenia w tym aspekcie. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców, którzy pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości.

Dlaczego warto zdecydować się na pomoc doradcy leasingowego?

Leasing maszyn ma potencjał być bardzo opłacalnym przedsięwzięciem. Jeśli jednak nie mamy odpowiedniego doświadczenia i rozeznania na rynku, znalezienie korzystnej oferty może okazać się karkołomnym wyzwaniem. To zadanie, które nie jest proste nawet dla leasingobiorców, którzy już niejednokrotnie korzystali z takich rozwiązań. Na rynku znajdziemy wiele firm oferujących leasing maszyn produkcyjnych oraz pojazdów, lecz wymagane procedury potrafią być bardzo zawiłe i wymagać przedłożenia licznych dokumentów. Decydując się na skorzystanie z usług doradcy leasingowego, możesz zaoszczędzić nie tylko pieniądze, lecz także czas – najtrudniejsze zadania wykona za Ciebie profesjonalny usługodawca.

Leasing maszyn to opcja zdecydowanie znacznie korzystniejsza niż zaciąganie kredytu. Istotną zaletą jest jego elastyczność: raty mogą być ustalane w różnej wysokości zależnie od okresu. Dzięki temu można na przykład skorzystać z wyższych rat w sezonie, w którym firma osiąga największe przychody. Często stosowaną opcją jest także leasing urządzeń z zagranicy – w takiej sytuacji liczą się również warunki przewalutowania. Doradca pomoże także pod tym względem, a ewentualne oszczędności mogą równać się nawet pełnej racie leasingowej.

Jak wygląda współpraca z doradcą leasingowym?

Zadaniem doradcy leasingowego jest przeprowadzenie klienta przez całą procedurę i wybranie najlepszej oferty rynkowej, dopasowanej do oczekiwań i sytuacji finansowej. Korzystanie z pomocy specjalistów pozwala na maksymalne uproszczenie całego procesu, a jednocześnie znaczną oszczędność czasu. Na podstawie wskazanych preferencji usługodawca dokona selekcji firm oferujących leasing maszyn, by potem wspólnie podjąć decyzję co do ostatecznego wyboru. Następnie wystarczy tylko złożyć wniosek leasingowy, a po jego akceptacji podpisać umowę. Ostatnim etapem jest odbiór przedmiotu umowy, czyli maszyny produkcyjnej lub pojazdu.

Co istotne, brak wkładu własnego nie musi stanowić przeszkody w zawarciu umowy na leasing maszyny. W poszczególnych przypadkach możliwe jest sfinalizowanie również takiego kontraktu pomiędzy leasingodawcą a leasingobiorcą. Dodatkowo uproszczone procedury nie wymagają przedstawienia dokumentacji poświadczających o zarobkach i braku zaległości kredytowych.

Leasing maszyn – na co zwrócić uwagę?

W zależności od rodzaju umowy zawartej z leasingodawcą przedmiot kontraktu może lub musi zostać wykupiony przez leasingobiorcę po zakończeniu jej trwania. W większości przypadków mamy do czynienia z leasingiem operacyjnym, w którym decyzję o wykupie podejmuje się dopiero po upływie okresu umowy. Kontrakt, który zawsze zakłada wykupienie maszyny po jego zakończeniu, to leasing finansowy – taka opcja stosowana jest znacznie rzadziej. Przedmiotem umowy przeważnie są nowe urządzenia, jednak wiele firm decyduje się także na leasing maszyn używanych.

Leasing maszyn – jakie urządzenia mogą być przedmiotem umowy?

Leasing maszyn to uniwersalne rozwiązanie, które pozwoli pokryć potrzeby wielu przedsiębiorstw. W ofercie firm świadczących tego typu usługi znajdują się urządzenia o różnorodnym zastosowaniu. W zależności od zapotrzebowania możliwy jest leasing maszyn CNC, sprzętów budowlanych, urządzeń do pracy w lesie i rolnictwie czy urządzeń stosowanych w przetwórstwie żywności i surowców. To atrakcyjne rozwiązanie w przypadku wdrażania tymczasowych linii produkcyjnych lub w pracy działów zajmujących się działalnością badawczo-rozwojową, jak również sposób na zachowanie płynności finansowej przy dużych inwestycjach w działanie firmy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments