Meble ze stali nierdzewnej, opłacalna inwestycja

Meble ze stali nierdzewnej, opłacalna inwestycja

Warto przeczytać

Właściciele mniejszych i większych gastronomii dobrze wiedzą, że meble do takiego lokalu muszą cechować się odpowiednią wytrzymałością. Są one bowiem zdane na prace w ekstremalnych warunkach z włączeniem w to uszkodzeń mechanicznych. Z problemem wyboru tego typu mebli, borykają się zarówno początkujący jak i bardziej doświadczeni przedsiębiorcy. Jest to bowiem decyzja podejmowana długoterminowo, która wpływać będzie nie tylko komfort pracy, ale także jakość obsługi klienta. Jak zatem wybrać meble gastronomiczne?.

Meble do gastronomii- kuchnia i zaplecze

Meble do gastronomii należy dobrać przede wszystkim pod względem typu pomieszczenia w jakim będą stały. Zacznijmy więc od kuchni i zaplecza, gdyż meble w takich pomieszczeniach, są najbardziej narażone na wszelkie uszkodzenia, zarysowania, a także na niekorzystne działanie wody czy wilgoci. Idealnie sprawdzą się więc meble ze stali nierdzewnej. Ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane, są przede wszystkim sterylne i odporne na wilgoć, a także wytrzymałe. Metalowe regały sprawdzą się nie tylko w kuchni i na zapleczu, ale także w spiżarni. Dodatkowo tego typu meble nierdzewne będą niezwykle łatwe w czyszczeniu, a także będą charakteryzowały się mniejszym zużyciem niż np. drewniane blaty. W tego typu pomieszczeniach, meble muszą mieć przede wszystkim wartość użytkową, dopiero potem estetyczną. Sprawdźmy też ofertę od zaufanych dystrybutorów jak np.:gastroprodukt.pl. Znajdziemy tam szeroki wybór, który idzie w parze z atrakcyjnymi cenami.

Meble gastronomiczne do otwartej kuchni

Coraz częściej spotykamy się z modelem otwartej kuchni. Wówczas oznacza to, że zaplecze gastronomiczne wystawione jest na widok klientów. Dzieje się tak przede wszystkim w kawiarniach i barach, gdzie istotny jest każdy metr kwadratowy przestrzeni. Zadanie jest więc niezwykle trudne bowiem musimy zachować swoisty złoty środek pomiędzy estetyką jak i funkcjonalnością mebli gastronomicznych. Pamiętajmy, że używając palnika czy piekarnika musimy zadbać o odpowiednią wentylację, a także ograniczyć hałas związany np. z użytkowaniem sokowirówki czy szejkerów. Te czynniki mogą powodować u klientów dyskomfort. W tym wypadku meble gastronomiczne powinny być w takim samym stopniu funkcjonalne jak i estetyczne, pamiętajmy, że będą one wystawione na widok publiczny. Dodatkowo, powinny być wyposażone w dodatkowe półki, regały i regaliki, by można było na nich prezentować np. butelki alkoholi, a także eksponować inne rzeczy, które idealnie będą komponowały się z całościowym wystrojem wnętrza.

Meble gastronomiczne- zadbajmy o komfort gości

Meble do gastronomii kupujemy również dla gości, o czym nie możemy nigdy zapomnieć. Przy wyborze powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na trzy podstawowe elementy:

  • odpowiednie dopasowanie proporcji, chodzi tu głównie o wysokość stołu i krzeseł
  • solidność wykonania i trwałość użytych materiałów
  • design, który powinien być dopasowany do docelowej grupy klientów.

Pamiętajmy także o odpowiednim doborze kolorów, co ma ogromny wpływ na ogólną estetykę sali. Nie da się ukryć, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, dokładnie tak samo jest w przypadku klienta wchodzącego do lokalu. Wystarczy około 3-4 sekund, by mógł stwierdzić czy wnętrze lokalu przypadło mu do gustu czy jednak nie.

Meble do gastronomii- podsumowanie

Przy wyborze stawiajmy przede wszystkim na funkcjonalność, dopiero później na estetykę. Chyba, że nasz lokal wyposażony jest w otwartą kuchnię, wówczas powinniśmy dopasować design tak, by trafił w gusta grupy klientów docelowych. Pamiętajmy też, że materiał wykonania mebli, powinien być dopasowany do pomieszczenia w jakim zostaną one postawione. Zwykle najlepiej sprawdzają się meble ze stali nierdzewnej. Gwarantują one wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także na wilgoć i wodę. Oznacza to, że meble takie przetrwają w niezmienionym stanie, a także bez rdzy przed długie lata, co okaże się dobrą inwestycją. Unikajmy natomiast mebli z tworzyw sztucznych, gdyż niezwykle łatwo je uszkodzić, a także dość szybko się zużyją.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments