Na czym polega wynajem długoterminowy samochodu?

Na czym polega wynajem długoterminowy samochodu?

Warto przeczytać

Kochasz motoryzację i z niecierpliwością czekasz na targi genewskie? Może szukasz samochodu dla siebie, jednak nie chcesz wiązać się kredytem? Szukasz atrakcyjnego sposobu na sfinansowanie nowego samochodu na określony czas, bez zobowiązań? Wynajem długoterminowy może okazać się odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Wynajem długoterminowy co to takiego?

Wynajem długoterminowy samochodu to coraz popularniejsza forma finansowania zewnętrznego pojazdu- zarówno samochodu osobowego, dostawczego, jak i ciężarowego. Wynajmem długoterminowym mogą zostać objęte również inne przedmioty- takie jak maszyny produkcyjne czy wyposażenie.

Wynajem długoterminowy stanowi również ciekawą alternatywę dla leasingu, gdyż dzierżawa pojazdu na czas określony nie niesie ze sobą żadnych dodatkowych opłat czy zobowiązań po zakończeniu umowy, tak jak może to mieć miejsce w przypadku umowy leasingowej. Ponadto, nie nadwyręża ona budżetu firmy, co stanowi dodatkową korzyść zwłaszcza w tym przypadku, kiedy nie chcemy inwestować gotówki biorąc np. kredyt na samochód.

Umowa najmu długoterminowego – co powinna zawierać?

Umowa najmu długoterminowego zawierana jest an okres od 12 miesięcy do nawet 5 lat. Jest to ciekawy sposób na użytkowanie samochodu np. w przypadku delegacji pracowników,ale także dla tych osób, które regularnie zmieniają samochody na nowe po upływie kilku lat.

Wynajem długoterminowy – wady i zalety

Wynajem długoterminowy posiada swoje wady i zalety, o których warto pamiętać rozważając wszystkie możliwości zewnętrznego finansowania pojazdu.

Wynajem długoterminowy dotyczy wyłącznie samochodów nowych. Nie ma możliwości dzierżawy pojazdu używanego. Najmem objęte są zarówno samochody osobowe, jak i pojazdy powyżej 3,5 tony. Minimalny okres trwania umowy wynosi 12 miesięcy. Jednak kwota najmu jest stosowna do długości trwania umowy- im dłuższy jest okres najmu długoterminowego, tym miesięczny abonament jest niższy.

Najem długoterminowy – dla kogo?

Najem długoterminowy dostępny jest nie tylko dla firm, które szukają innych rozwiązań niż leasing. Z najmu mogą skorzystać także osoby fizyczne, które nie posiadają własnej działalności gospodarczej, które nie posiadają wystarczającej ilości gotówki na zakup nowego samochodu czy zdolności kredytowej, aby nabyć taki samochód w rozliczeniu z bankiem. Aby nająć samochód na okres powyżej 12 miesięcy nie potrzebujemy wielu dokumentów, sam proces finalizacji transakcji również nie jest skomplikowany, dlatego jest chętnie podejmowany przez osoby, które nie posiadają historii kredytowej lub jest ona negatywna.

Wadą najmu może być pokrycie wymaganej wpłaty własnej przy zawieraniu umowy, jednak wiele firm oferujących wynajem długoterminowych rezygnuje z tej opłaty.

Jedną z korzyści wynajmu długoterminowego jest przede wszystkim możliwość użytkowania całkowicie nowego samochodu za opłatą niższa niż miesięczna rata kredytu. Innym aspektem jest brak dodatkowych opłat- wskazane ceny abonamentu w najmie określają kwotę docelową jaką ponosimy decydując się na taką formę finansowania. W cenie najmu uwzględniona jest kwota ubezpieczenia i przeglądu, a także pełny serwis samochodu, ubezpieczenie i wymiana opon zarówno letnich, jak i zimowych. Ponadto, karty paliwowe i inne bonifikaty w formie członkostwa w klubach partnerskich.

Największym urokiem wynajmu długoterminowego jest całkowity brak zobowiązań wobec firmy, od której dzierżawimy pojazd.

Wynajem długoterminowy- cena

Kwota miesięczna abonamentu samochodu w wynajmie zależy przede wszystkim od wartości rynkowej pojazdu, ubezpieczenia samochodu, dodatkowych kosztów eksploatacyjnych, rocznego limitu kilometrów, a także czasu trwania umowy. Im dłuższy okres najmu tym rata abonamentu jest niższa, co w przypadku kredytu samochodowego może być ciekawym sposobem na sfinansowanie inwestycji bez konieczności np. pokrycia 50% wartości samochodu. W przypadku osób, które nie pokonują samochodem więcej niż 20000 km, oferta najmu długoterminowego może okazać się równie korzystna.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Może szukasz alternatywy dla popularnego leasingu? Szukasz samochodu do użytku prywatnego podczas rocznej delegacji? Wynajem długoterminowy samochodu z Superauto.pl to nie tylko szeroki wybór nowych samochodów w najmie, ale także szybki proces realizacji zlecenia bez wychodzenia z domu. Jedyne co musisz zrobić, to wybrać samochód, którym jesteś zainteresowany i przesłać do nas wniosek – resztą zajmiemy się za Ciebie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments