O czym warto pamiętać przed wakacjami?

O czym warto pamiętać przed wakacjami?

Warto przeczytać

Co daje nam ubezpieczenie telefonu?

Już za chwilę wakacje, a wraz z nimi czas wyjazdów. Aby móc cieszyć się nimi bez obaw, warto zatroszczyć się nie tylko o swoje zdrowie czy bagaż, ale również o urządzenia, które będą nam towarzyszyć. Jednym z tych, które z całą pewnością zabierzemy ze sobą, jest telefon komórkowy. W dzisiejszych czasach niejednokrotnie jest to sprzęt, na który wydaliśmy naprawdę sporo. Sprawdźmy więc, jak go zabezpieczyć przed nieoczekiwanymi, negatywnymi skutkami letnich wojaży,

Nie da się ukryć, że nawet uważając podczas korzystania ze smartfona oraz chroniąc go przed upadkiem (np. za pomocą etui czy szkła hartowanego), w ekstremalnych wakacyjnych warunkach mamy naprawdę spore szanse uszkodzić swoje urządzenie. Tym bardziej że w grę wchodzi często jeszcze woda czy piasek. Dlatego też ubezpieczenie telefonu wydaje się najlepszą opcją.

Ubezpieczenie telefonu może przybrać różne formy w zależności od wybranej przez nas oferty. Najczęściej dotyczy uszkodzeń mechanicznych i awarii – wówczas możemy wybierać spomiędzy ofert, które pozwalają nam otrzymać kwotę pieniędzy na naprawę lub usługę naprawy telefonu w autoryzowanym serwisie. Istnieją również ubezpieczenia przed kradzieżą, niemniej jednak często wiążą się one z nieco wyższymi kosztami (ubezpieczyciele doskonale wiedzą, że w czasie wakacji ryzyko kradzieży tego typu gadżetów wzrasta).

Kto może sprzedać nam ubezpieczenie telefonu?

Nie da się ukryć, że ubezpieczenie telefonu powinno zostać zakupione na nowy aparat. Ubezpieczyciel chce mieć bowiem pewność, że nasze urządzenie nie posiada żadnych wad i uszkodzeń. Ne musimy jednak wcale zawierać umowy ubezpieczeniowej u sprzedawcy lub w sieci komórkowej. Warto mieć świadomość, że na rynku działa obecnie wiele niezależnych firm, które świadczą wysokiej jakości usługi i cieszą się doskonałą opinią klientów. Trzeba więc dokładnie zapoznać się choć z kilkoma ofertami, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

Podsumowując, jeśli wybieramy się na wakacje, z pewnością będziemy intensywnie korzystać ze swojego smartfona choćby po to, by uwieczniać wszystkie niesamowite przygody. Warto zadbać o to, by nie wiązało się to z dotkliwymi stratami finansowymi. Dopasowane do naszych potrzeb, możliwości oraz wartości sprzętu ubezpieczenie telefonu jest najbardziej pewną, niezawodną opcją.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments