Odbiory mieszkań- jak odebrać mieszkanie od developera i nie przegapić żadnej usterki?

Odbiory mieszkań- jak odebrać mieszkanie od developera i nie przegapić żadnej usterki?

Warto przeczytać

Kupując mieszkanie od developera, nie możemy się doczekać dnia, w którym developer wręczy nam klucze. Po długim okresie oczekiwania nadchodzi dzień odbioru mieszkania. Pierwsza wizyta w nowym mieszkaniu to zwykle mieszanka stresu i wielkiej radości. Należy jednak panować nad emocjami, ponieważ odbiory mieszkań kryją w sobie kilka pułapek, o których powiemy w tym artykule.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jak wyglądają odbiory mieszkań od developera
  • Na co zwróć uwagę podczas odbioru nowego mieszkania

Odbiory mieszkań w stanie developerskim odbywają się w dniu wskazanym przez developera, po zakończeniu wszystkich prac na terenie budynku i wokół niego, a także w momencie, gdy developer uzyska wszelkie konieczne zgody do oddania budynku. Chodzi między innymi o inspekcję budowlaną czy kontrolę instalacji przeciwpożarowej. Wszystkie media tj. prąd, woda, ogrzewanie lub gaz muszą zostać podpięte do nowego budynku.

Jak wyglądają praktyce odbiory mieszkań w stanie developerskim?

Odbiory mieszkań od developer rozpoczynają się z chwilą oddana budynku do użytku. Zwykle odbiory mieszkań odbywają się według wcześniej ustalonego z developerem harmonogramu. Podczas procedury odbioru mieszkania obecni są właściciele lokalu, kierownik budowy lub jego zastępca, czasem jest to także jeden z pracowników biura sprzedaży. Właściciele oglądają swoje nowe mieszkanie. Jeśli znają się na budownictwie, są w stanie zauważyć podstawowe niedociągnięcia w mieszkaniu. Chodzi tu między innymi o sprawdzenie czy ściany są równe, czy wylane wylewki mają jedną wysokość, jak zostały poprowadzone instalacje. W przypadku balkonów sprawdza się położenie płytek oraz spad. Kontroli poddawane są również okna: czy są na przykład uszkodzone lub zarysowane. Kontrolując nasze nowe mieszkanie sprawdzajmy również wielkość otworów drzwiowych. Nie da się ukryć, że odbiór mieszkania to proces składający się z kilku etapów i wymaga od właścicieli wiedzy i dużego skupienia. Jeśli coś przeoczymy, to my jako właściciele, pokryjemy koszty poprawek. W przypadku, gdy zwrócimy na to uwagę developerowi, to on musi dokonać koniecznych zmian na własny koszt.

Odbiór mieszkania od developera- jak nie dać się oszukać?

Odbiór mieszkania od dewelopera to dla nowych właścicieli bardzo stresująca sytuacja. Dlatego warto odbiór mieszkania zlecić wyspecjalizowanej w tym zakresie firmie. Dzięki temu to fachowcy znający się na swojej pracy, dokładnie sprawdzą stan developerski naszego mieszkania. Co równie ważne podmioty zajmujące się profesjonalnym odbiorem mieszkań, doskonale wiedzą na jakie szczegóły należy zwracać uwagę i jak skłonić developera do usunięcia usterki. Usługa profesjonalnego odbioru mieszkania jest dla właścicieli dobrym wyborem, który sprawi, że odbiory mieszkań nie będą bardzo stresujące.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments