Ogrzewanie podłogowe w bloku bez kucia posadzek? To możliwe!

Ogrzewanie podłogowe w bloku bez kucia posadzek? To możliwe!

Warto przeczytać

Ogrzewanie podłogowe kojarzy nam się z pewnego rodzaju luksusem, na który nie można pozwolić sobie np. w bloku. Nic bardziej mylnego! Istnieją metody instalacji ogrzewania podłogowego bez konieczności skuwania posadzek! Przeczytaj, na czym to polega!

Ogrzewanie podłogowe w standardowej formie

Standardowo, ogrzewanie podłogowe rozpoczyna się od skucia posadzki i ułożenia rurek. To stosunkowo proste zadanie, jednak niemożliwe d wykonania np. w mieszkaniach w bloku, gdzie grubość posadzki zazwyczaj jest zbyt mała, by możliwe było takie działanie. Podłoże musi zostać odpowiednio przygotowane, czyli wyrównane i wypoziomowane. Wszelkie pęknięcia i niedoskonałości mogą spowodować uszkodzenie elementów ogrzewania. Dopiero na dokładnie oczyszczoną powierzchnię układa się warstwę podkładową folii polietylenowej, która ma na celu uszczelnienie. Kiedy wszystkie elementy są już ułożone, a całe ogrzewanie jest podpięte do rozdzielacza, konieczne jest wykonanie nowej wylewki. Trzeba pamiętać, że skuwanie starej wylewki to działanie, które w niektórych przypadkach może znacząco osłabić strop, szczególnie w starych budynkach. Rury od ogrzewania muszą znaleźć się na odpowiedniej głębokości, warto więc najpierw upewnić się, czy w ogóle możliwe jest skucie posadzki na takiej głębokości. Może się okazać, że podłoga jest tak cienka, że schowanie w niej rur od ogrzewania jest po prostu niemożliwe.

Ogrzewanie podłogowe w bloku bez kucia posadzek? To możliwe!

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe w bloku

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe jest rozwiązaniem nie tylko szybszym, ale także o wiele tańszym. Nie jest konieczne wykonywanie nowej wylewki ani niszczenie starej. W wylewce wycinamy rowki, w które następnie układamy rury ogrzewania podłogowego. Frezy mają grubość zaledwie 2 cm, dzięki czemu ich wykonywanie w żaden sposób nie obciąża stropów. Dzięki tej metodzie możliwe jest zamontowanie ogrzewania podłogowego nawet w bloku. Ogrzewanie podłogowe frezowanie to metoda innowacyjna, ale bardzo skuteczna.

Ogrzewanie podłogowe w bloku bez kucia posadzek? To możliwe!

Ogrzewanie podłogowe frezowane – czy warto?

Wiesz już, jak wykonać ogrzewanie podłogowe frezowane. Pytanie tylko- czy warto? Odpowiedź jest chyba jednoznaczna. Frezowane ogrzewanie podłogowe robi się o wiele szybciej, nie jest konieczne skuwanie całej podłogi, co wiązałoby się z dłuższym remontem, większymi wydatkami i większym nakładem pracy. Jeśli marzysz o ogrzewaniu podłogowym np. w łazience, ale mieszkasz w starym mieszkaniu w bloku, gdzie montaż ogrzewania podłogowego w swojej klasycznej formie jest niemożliwy, dowiedz się, jak tworzy się ogrzewania podłogowe frezowane i ciesz się ciepłą podłogą w Twojej łazience czy sypialni!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments