Podstawowe wyposażenie hotelowe - co wybrać do swojego hotelu?

Podstawowe wyposażenie hotelowe – co wybrać do swojego hotelu?

Warto przeczytać

Hotel, począwszy od lobby, poprzez pokoje, basen i swoją restaurację powinien zachęcać do wypoczynku właśnie w nim. Na jego odbiór w dużej mierze wpływa jego wygląd oraz hotelowe wyposażenie. Koncepcyjna spójność oraz opinie świadczące o wygodzie to dla wielu gości bardzo istotny argument decydujący o wyborze miejsca noclegu. Dla osób wyposażających ważne będą również normy, jakie wyposażenie musi spełniać oraz bezpieczeństwo, jakie powinno gwarantować. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze podstawowego wyposażenia do hotelu i czego nie powinno zabraknąć?

Jakie powinny być meble hotelowe?

Meble do hotelu powinny być nie tylko estetyczne, ale także solidne i trwałe. To, co decyduje o ich jakości to przede wszystkim materiały, jakich użyto do ich produkcji, ale także dbałość o wykończenie – liczy się każdy centymetr. Najtrwalsze fronty, solidne płyty drewniane, mocne uchwyty  – wszystko to wpływa na to, jak goście odbierają hotel już po przekroczeniu progu i czy będą się w nim dobrze czuć.

Najważniejsze elementy wyposażenia hotelu

Wszystkie elementy wyposażenia hotelu powinny stanowić spójną całość. To, jak wygląda pokój powinno mieć już przedsmak w hotelowym lobby. Czego nie powinno zatem zabraknąć?

Łóżko w pokoju hotelowym

Nikt nie ma chyba wątpliwości, że łóżko jest najważniejszym elementem mebli hotelowych. Duże i wygodne w przeważającej mierze wpłynie na ocenę całego hotelu. To, jakie wybrać do danego pokoju zależy przede wszystkim od jego rozmiaru. Duże, kontynentalne łóżka będą doskonale pasować do pokojów rodzinnych lub dla par, a także większych apartamentów. Dwa pojedyncze lepiej wybrać do mniejszych pokoi typu double twin, które niekoniecznie będą wybierać pary. Każde z nich powinno być wyposażone w średnio twardy lub twardy materac, który zapewni komfort nocowania na najwyższym poziomie.

System przechowywania

Szafy i szafeczki to kolejne po łóżku elementy wyposażenia hotelu, które są wręcz niezbędne. Niezależnie od tego, czy goście rezerwują nocleg na jedną dobę lub kilka dni, przyda im się miejsce, w którym położą swoją walizkę, powieszą garnitur lub ubrania, które łatwo się mną. Warto pomyśleć także nad miejscem, w którym goście zostawią swoje buty – nie ma bowiem nic mniej komfortowego niż pokój bez wydzielonej półeczki na obuwie.

Biurko/stolik

Abstrahując od celu, w jakim przybywają do naszego hotelu goście (wypoczynek czy biznes), każdy pokój hotelowy powinien mieć w swoim wyposażeniu stolik lub biurko, przy którym goście wypiją kawę lub wypełnią zawodowe obowiązki. Do tego wygodne krzesło i podstawowe meble hotelowe mamy już gotowe.

 

zobacz również Świnoujście apartamenty wynajem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments