Problemy ze spłatą zadłużenia – jak uniknąć wizyty komornika?

Problemy ze spłatą zadłużenia – jak uniknąć wizyty komornika?

Promocja i Reklama

Masz na swoim koncie wiele zobowiązań kredytowych, których spłata powoli wymyka się spod Twojej kontroli? Jeżeli chcesz uniknąć poważnych problemów finansowych i nie wpaść w spiralę zadłużenia, czas przerwać ten krąg. Z pomocą przychodzi kredyt konsolidacyjny. Sprawdź, czy jest to dobry sposób na uniknięcie interwencji komornika.

Jak wynika z danych BIG InfoMonitor w I kwartale 2020 roku zadłużenie Polaków wzrosło o ponad 2 mln złotych. Taka sytuacja to nie tylko efekt nagłej utraty pracy, ale również… niedoszacowania obecnej sytuacji materialnej. Polacy chętnie zaciągają kredytowe zobowiązania, nie patrząc na nie w perspektywie długofalowej. Tymczasem mają na swoim koncie kilka kredytów, łatwo przekroczyć granicę możliwości finansowych.

Kredyt konsolidacyjny – jak działa?

Z myślą o osobach spłacających co najmniej dwa zobowiązania powstał kredyt konsolidacyjny. Jest to produkt kredytowy, dzięki któremu kilka różnych rat można połączyć w jedną, zwykle dużo niższą. Pozwala to lepiej dopasować domowy budżet, co zmniejsza ryzyko wpadnięcia w kłopoty finansowe.

W praktyce wygląda to tak, że kredytobiorca zaciąga jeden duży kredyt i spłaca aktywne zobowiązania. Dzięki temu może regulować tylko jedną miesięczną ratę.

Kredyt konsolidacyjny – czy dla wszystkich?

Z kredytu konsolidacyjnego może skorzystać każdy, kto spełnia warunki stawiane przez bank. Chociaż każda instytucja ma własne wewnętrzne procedury, to te najważniejsze są zbieżne.

Finansowanie dostępne jest dla osób:

  • spłacających minimum dwa zobowiązania kredytowe,
  • regulujących zobowiązania w terminie – nie istnieją żadne opóźnienia w spłacie,
  • wykazujących odpowiednio wysoką zdolność kredytową,
  • mających dobrą historię kredytową.

Oznacza to, że kredyt konsolidacyjny nie jest remedium na poważne kłopoty finansowe. Nie zostanie przyznany wówczas, gdy zgłasza się do Ciebie firma windykacyjna lub komornik. Tego typu produkt pozwala natomiast uniknąć konfrontacji z osobami domagającymi się spłaty przeterminowanych zobowiązań.

Jak wybrać dobry kredyt konsolidacyjny?

Wiele osób decyduje się na kredyt konsolidacyjny pod wpływem chwili. Szukają natychmiastowego rozwiązania pozwalającego na zmniejszenie wysokości miesięcznej raty. Warto jednak poświęcić więcej czasu na analizę dostępnych ofert, dzięki czemu konsolidacja faktycznie będzie opłacalna.

Należy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

  • maksymalna kwota finansowania,
  • możliwość uzyskania dodatkowej gotówki,
  • okres spłaty (im dłuższy, tym niższa rata),
  • koszt kredytu – uwzględnij nie tylko oprocentowanie, ale przede wszystkim rzeczywistą,
  • roczną stopę oprocentowania (RRSO).

Pamiętaj! Jeśli czujesz, że domowy budżet jest na skraju wytrzymałości, jak najszybciej zaciągnij kredyt konsolidacyjny. Dzięki temu utrzymasz terminowe płatności, unikając wizyty windykatora lub komornika.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments