radio maryja jak zamówić mszę

Baza wiedzy

temat wybrany: radio maryja jak zamówić mszę

Radio Maryja – jak zamówić mszę?

Radio Maryja to popularna rozgłośnia radiowa, która od lat zajmuje się szeroko pojętą tematyką religijną. Jednym z jej ważnych elementów są transmisje mszy św., której słuchacze mogą wysłuchać wprost z kościołów w różnych miejscach Polski. Warto wiedzieć, że można też zamówić mszę św. z okazji ważnych dla nas wydarzeń, np. urodzin, imienin czy rocznicy ślubu. Jak to zrobić?

W przypadku Radia Maryja, pierwszym krokiem będzie kontakt z redakcją. Można to zrobić za pośrednictwem telefonu, maila czy też formularza kontaktowego na stronie internetowej. W rozmowie należy podać kilka podstawowych informacji: datę, godzinę i miejsce, w którym ma być odprawiona msza św., a także intencję modlitewną, czyli z jakiego powodu zamawiamy tę mszę. Należy też podać swoje dane kontaktowe.

Po przyjęciu zamówienia redakcja Radio Maryja skontaktuje się z odpowiednim kościołem, który będzie miał na swoim programie transmisje mszy św. w danym terminie. Tam już kapłan będzie się zajmował konkretnymi przygotowaniami. Warto jednak pamiętać, że zamówienie mszy św. nie oznacza automatycznie zaproszenia do kościoła – miejsce może być ograniczone lub też danego dnia odprawiana będzie inna msza. Z reguły jednak słuchacze Radia Maryja są traktowani priorytetowo.

Jakie są koszty zamówienia mszy przez Radio Maryja? Otóż są one uzależnione od kościoła, w którym msza ma być odprawiona. Często zdarza się jednak, że kapłani nie pobierają żadnych opłat, a jedynie proszą o dobrowolne ofiary na cele kościelne. Warto więc z rozmów z redakcją ustalić, czy istnieją jakieś koszty i w jakiej wysokości.

Podsumowując, zamówienie mszy św. przez Radio Maryja nie jest skomplikowane, wymaga jedynie kontaktu z redakcją i podania kilku podstawowych informacji. Warto skorzystać z tej możliwości, zwłaszcza jeśli chcemy uczcić ważne dla nas wydarzenie w sposób szczególny.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: radio maryja jak zamówić mszę

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments