radio maryja jakie pasmo

Baza wiedzy

temat wybrany: radio maryja jakie pasmo

Radio Maryja – jakie pasmo?

Radio Maryja to jedna z najpopularniejszych rozgłośni radiowych w Polsce. Znana jest przede wszystkim ze swojej misji religijnej oraz programów, które są adresowane głównie do osób wierzących. Jednakże, każdy z nas może zdarzyć się sytuacja, w której chcielibyśmy posłuchać radia Maryja, ale nie wiemy jakie pasmo wybrać. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Radio Maryja nadaje na falach UKF oraz DAB+. Oznacza to, że do słuchania radia potrzebujemy odpowiedniego odbiornika. Przyjrzyjmy się bliżej, na których częstotliwościach nadaje Radio Maryja.

Pasmo UKF:

– 87,80 MHz
– 106,20 MHz
– 105,10 MHz
– 92,60 MHz
– 98,60 MHz
– 101,70 MHz
– 102,70 MHz
– 104,00 MHz (Jasna Góra)

Pasmo DAB+:

– Poznań – kanał 12D
– Wrocław – kanał 12C
– Gdańsk – kanał 11C
– Katowice – kanał 11D
– Warszawa – kanał 5C
– Szczecin – kanał 12A
– Radom – kanał 5C
– Kraków – kanał 12C
– Bydgoszcz – kanał 11C

Jeśli chcemy słuchać radia Maryja w tradycyjny sposób, czyli na zwykłych falach radiowych, to musimy ustawić odbiornik na jedno z powyższych pasm. Które pasmo wybrać? To już zależy od naszej lokalizacji. Jeżeli jesteśmy w pobliżu Jasnej Góry, to warto spróbować ustawić radio na 104,00 MHz. W innym przypadku, należy sprawdzić, na jakiej częstotliwości nadaje radio Maryja w naszym regionie.

Jeśli natomiast posiadamy odbiornik DAB+, wówczas możemy słuchać radia Maryja na jednym z kanałów, które wymieniliśmy powyżej. Wystarczy wybrać odpowiedni kanał w menu naszego odbiornika.

Podsumowując, jeśli chcemy słuchać radia Maryja, to musimy mieć odpowiedni odbiornik, który obsługuje pasmo UKF lub DAB+. Odpowiednie częstotliwości nadawania radia Maryja znajdziemy na stronie internetowej stacji lub w instrukcji naszego odbiornika. Teraz już wiemy, jakie pasmo wybrać i możemy cieszyć się ulubionymi audycjami Radia Maryja.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: radio maryja jakie pasmo

 

Przy współpracy z biuro rachunkowe Warszawa Vamik – https://vamik.pl/ – biuro rachunkowe Warszawa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments