Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg Warto przeczytać z Kołobrzegu

30 listopada skończy się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na obszarze osiedla będą jasne po raz jedyni w obecnym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zatrzymane w stacjach. Rowery udadzą się na zasłużoną przerwę, w okresie której przejdą przegląd, restaurację i niezbędne naprawy, by powrócić na ulice teraz w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został włączony w czerwcu 2017 roku. Jak podkreśla firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy korzystali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli je w obecnym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi ubiegli w miesiącach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co świadczy, iż na każdym rowerze odbyło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w kojarzącym się do kraju sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy każdy ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba użytkowników wzrosła o nowe 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz godzina na zimową przerwę, która zostanie spożytkowana na przygotowanie infrastruktury do drugiego sezonu.

— Nikt nie myśli sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego ogromna sława wśród domowników i gości jest świetna. Wydłużenie wolnego czasu mienia z roweru dla mieszkańców posiadających Kołobrzeską Kartę Człowieka było przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 posiadaczy strony to dokładnie Rower Miejski zajmuje się najogromniejszą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie mieszkańców do pozostawienia samochodów i uzyskiwania z alternatywnych źródeł transportu wciąż istniałoby również będzie priorytetem. Rower Miejski doskonale spełnia swoją pracę – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z maksymalną liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co świadczy, ze każdy bicykl był wypożyczony tego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w obecnym roku wynosił 28 chwili i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej mieli z porządku w godzinach 15:00 – 19:00, kiedy trafiało do ponad 33 proc. wypożyczeń z wszystkiego dnia. W siły tygodnia podział umieszcza się bardzo równomiernie, jednak najwięcej wypożyczeń widziano w soboty – 17,6 proc.

Najogromniejszym zaangażowaniem cieszyły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także pomiędzy tymi pozycjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Głowa Morska – 3 511 przejażdżek także z powrotem – 3 478 też z wypożyczalni Ratusz do Głowa Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w dzisiejszym okresie (od 1 marca do 28 listopada) skorzystał z planu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do ostatniej chwile zarejestrowało się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. użytkowników w dzisiejszym sezonie. Łącznie przez trzy sezony od inauguracji systemu dokonali oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został włączony w czerwcu 2017 roku. Na pierwszym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W miesiącu 2018 został także rozbudowany o różną stację i kolejne 10 rowerów, założone przez Knight Frank, która decyduje Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest już jedną z czterech w woj. zachodniopomorskim, w jakim można otrzymywać od wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kazik
kazik
4 lat temu

szkda ze cały rok nie bedzie 🙂