Rozliczenie online PIT 2019

Rozliczenie online PIT 2019

Warto przeczytać

Od teraz rozliczanie i składanie deklaracji PIT 2019 w Urzędzie Skarbowym jest niezwykle łatwe. Wystarczy skorzystać z usługi dostępnej na e-pity.pl i złożyć pit online. Żeby to zrobić, nie trzeba być ekspertem w prawie podatkowym, Wystarczy dostęp do Internetu i dane wynikające z PIT-11. W celu poznania szczegółów, zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

PIT przez internet

Składanie deklaracji podatkowej przez Internet z każdym rokiem zyskuje na popularności. Wyraźny wzrost notuje się przede wszystkim wśród składających deklarację PIT-37, które dzięki internetowym formularzom i programom do składania deklaracji stają się dużo prostsze niż kiedyś. Poza tym, składając deklarację przez Internet nie musimy się martwić o możliwość skorzystania z ulg, rozliczenia wspólnie z małżonkiem, możliwości złożenia deklaracji jako rodzic samotnie wychowujący dziecko, czy koniecznością złożenia załączników, bowiem wszystkie te opcje są już dostępne, a do złożenia PIT-u wystarczy jedno kliknięcie za pomocą którego deklaracja zostaje automatycznie przesłana do odpowiedniego Urzędu Skarbowego.

Program

Strona PIT 2019  zawiera e-pity, które są – co niezwykle ważne w sprawdzaniu poprawności deklaracji, na bieżąco aktualizowane, zatem nie ma obaw, że wyślemy przypadkowo do Urzędu nieaktualny druk. Jednocześnie formularz jest tak skonstruowany, że bez znajomości zagadnień podatkowych, damy radę samodzielnie, a co najważniejsze, poprawnie wypełnić zeznanie. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami, a Twój e-pit, zostanie wypełniony zgodnie z wprowadzonymi przez Cienie danymi automatycznie w odpowiednich rubrykach. Dodatkowo program sam dokonuje odpowiednich wyliczeń. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nie popełniliśmy żadnych błędów rachunkowych. Jednocześnie, używając tego programu, sam podpowie nam jaki formularz musimy wypełnić i jakich dokumentów możemy potrzebować przy jego wypełnianiu. Dodatkową zaletą składania deklaracji za pośrednictwem programu, jest uniknięcie kolejek, które zwykle napotykamy w okresie rozliczeń w Urzędzie Skarbowym, oraz możliwość złożenia deklaracji nawet poza godzinami pracy Urzędu. Dodatkowo złożenie rozliczenia w formie elektronicznej przyspiesza uzyskanie zwrotu podatku.

Przygotowany PIT

Zgodnie z wprowadzonymi ułatwieniami, polegającymi na wstępnym przygotowaniu deklaracji przez Urząd Skarbowy, rejestrując się w programie, otrzymujemy już wstępnie wypełnioną deklarację. Wystarczy tylko sprawdzić jej poprawność, dokonać ewentualnych, koniecznych korekt przesłać do Urzędu Skarbowego. Po wysłaniu deklaracji, automatycznie otrzymamy Urzędowe Potwierdzenie Odbioru, które winniśmy przechowywać przez okres 5 lat, bowiem jest to jedyne potwierdzenie złożenia deklaracji w terminie.

Termin złożenia deklaracji

Pamiętać należy, że na złożenie deklaracji PIT-37 mamy termin do dnia 30 kwietnia 2020 r. włącznie. Jest to termin obowiązujący zarówno składających zeznanie podatkowe w tradycyjnej, papierowej formie, jak i korzystających z rozliczenia PIT-u 2019 online. Jednocześnie e-pity mają tą przewagę, iż można je złożyć po godzinach pracy Urzędu skarbowego, zatem złożenie i wysłanie deklaracji PIT-37 za 2019 r. 30 kwietnia o godzinie 23.59 będzie uważane za złożenie deklaracji w terminie. Dzięki temu zyskujemy na czasie i nawet uświadomienie sobie upływu czasu w ostatniej chwili nie spowoduje żadnych, grożących konsekwencjami opóźnień, szczególnie, że program działa szybko i sprawnie.

Formularz

Wypełnienie formularza PIT jest niezwykle proste. Wymaga bowiem wprowadzenia danych żądanych przez system, który automatycznie je uzupełni i dokona obliczeń. Następnie należy sprawdzić poprawność wprowadzonych danych i wysłać deklarację. Do tej czynności nie potrzebujemy nawet podpisu elektronicznego, bowiem tożsamość weryfikowana jest na podstawie danych osobowych obejmujących imię, nazwisko, datę urodzenia, numer NIP lub PESEL oraz kwotę przychodu wynikająca z deklaracji PIT za 2018 r. Zatem rozliczenie jest szybkie i niezbyt wymagające.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] sprawdź teraz Rozliczenie online PIT […]

trackback

[…] sprawdź teraz Rozliczenie online PIT […]

trackback

[…] sprawdź teraz Rozliczenie online PIT […]