rydzyk ile lat

Baza wiedzy

temat wybrany: rydzyk ile lat

Rydzyk – ile lat ma kontrowersyjny duchowny?

Tadeusz Rydzyk to postać, która od lat budzi wiele skrajnych emocji wśród Polaków. Założyciel i dyrektor Radia Maryja oraz Telewizji Trwam jest jednym z najbardziej znanych duchownych w Polsce. Niektórzy uwielbiają go za jego zaangażowanie w sprawy religijne, inni krytykują za jego kontrowersyjne wypowiedzi i polityczne zaangażowanie.

Ale ile lat ma Tadeusz Rydzyk? Urodził się 3 maja 1945 roku w miejscowości Stara Wieś k. Bydgoszczy. W tym roku (2021) kończy 76 lat. Co ciekawe, Tadeusz Rydzyk jest najstarszym z dziewięciorga rodzeństwa.

Jego droga do kapłaństwa nie była łatwa. W 1963 roku wstąpił do seminarium duchownego w Pelplinie. W czasie studiów na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie był nauczycielem w szkole podstawowej. W 1978 roku został wyświęcony na kapłana. Początkowo pracował jako wikariusz w parafiach w Bydgoszczy i Nakle nad Notecią.

W 1984 roku Tadeusz Rydzyk został skierowany do Gdańska, gdzie miał założyć nowe radio katolickie. Tak powstało Radio Maryja, które szybko stało się bardzo popularne wśród wiernych. W 1995 roku Rydzyk założył Telewizję Trwam, która umożliwiła mu jeszcze szersze docieranie do ludzi.

Oprócz swojej pracy w mediach Tadeusz Rydzyk angażuje się również w różne projekty charytatywne. W 1991 roku założył Fundację Lux Veritatis, która zajmuje się m.in. pomocą potrzebującym i organizacją pielgrzymek.

Z pewnością można powiedzieć, że Tadeusz Rydzyk to postać kontrowersyjna, która dzieli Polaków na zwolenników i przeciwników. Bez względu na to, co o nim myślimy, warto znać jego drogę życiową i dokonania.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: rydzyk ile lat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments