Siatka zgrzewana - czym się charakteryzuje? Dlaczego warto ją wybrać?

Siatka zgrzewana – czym się charakteryzuje? Dlaczego warto ją wybrać?

Warto przeczytać

Ogrodzenie posesji to podstawa, by czuć się bezpiecznie na własnym terenie. Odnosi się to zarówno terenu prywatnego, jak i firmowego. Mając dość duży areał do ogrodzenia, mogą przerazić nas koszty wykonania, dlatego też warto pomyśleć nad siatką zgrzewaną. Jest solidna, świetnie się prezentuje, a przy tym jej koszt nie przeraża! Dowiedzmy się o niej więcej!

Ogrodzenie to podstawa

Ogrodzić posesję trzeba w wielu przypadkach, zwłaszcza gdy chcemy zabezpieczyć swoją posiadłość przed wtargnięciem na nią nieupoważnionych osób. To niezbędne w przypadku ochrony terenu, na którym mieszkamy czy gdzie prowadzimy firmę. Ogrodzenie to jasny znak, granica, jakiej nie powinno się przekraczać. Przydaje się ona też w innych sytuacjach, na przykład, aby ogrodzić plac budowy, co wynika z przepisów prawa. Nieprzypadkowo zdecydowana większość inwestorów decyduje się na wykonanie ogrodzenia z użyciem siatki zgrzewanej.

Co charakteryzuje siatki zgrzewane?

Są to siatki bardzo proste w montażu, więc mamy pewność, że szybko, bez zbędnych przestojów uda nam się zagrodzić teren. Siatka zgrzewana nie wymaga żmudnego naciągania i wyrównywania, tak jak to wygląda w wielu innych przypadkach, na przykład dużo czasu zajmuje postawienie siatki plecionej, nie mówiąc już o innych rodzajach ogrodzenia. Co więcej, montaż jest w pełni kompleksowy, co oznacza, że nie potrzeba zakupu dodatkowych akcesoriów. Jak widać – prace przebiegają nie tylko szybko, ale i koszt inwestycji jest ograniczony do minimum.

Siatki zgrzewane są produkowanie tylko z najlepszej jakości twardego drutu, dzięki czemu odporność na naprężenia jest zdecydowanie duża, co przekłada się na wytrzymałość i długą żywotność ogrodzenia. To jednocześnie gwarantuje, że siatka jest wyjątkowo mocna, a więc i trudna do sforsowania. Nie zapominajmy też, że za sprawą zgrzewania każdego oczka, siatka nie pęka i się nie pląta. Można ją bez problemu przedłużyć, skrócić i przyciąć, dopasowując ją w ten sposób do własnych potrzeb. Jakby tego było mało, posiada specjalną powłokę, która chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Najczęściej jest wykonana ze stali ocynkowanej, którą zapewnia trwałość i którą można pomalować na wybrany kolor, dopasowując ją tym samym idealnie do otoczenia. Można też wybrać siatkę zgrzewaną z innego materiału, na przykład z PCV. Te szczególnie znajdują zastosowanie do ogradzania sadów, placów budowy, wybiegów dla zwierząt, ale też jako siatka hodowlana. I to wszystko za rozsądną cenę!

O czym dodatkowo pamiętać?

Siatki zgrzewane są wręcz stworzone do tego, by użyć ich do ogrodzenia wokół domu czy firmy, szczególnie że są one nie tylko łatwe w montażu, trwałe i zapewniające bezpieczeństwo, ale też wyjątkowo estetyczne. To sprawia, że otoczenie domowe lub firmowe zyskuje na wyglądzie, a przy tym jest odpowiednio chronione. Dzięki ogromnej dostępności rozmiarów oczek i wysokości ogrodzenia każdy inwestor ma możliwość jej dopasowania do własnych potrzeb. W ofercie są rolki o długości od 10 do 25 metrów bieżących. Różnorodna jest też ich wysokość -wynosi 100, 120 lub 150 cm. Oczka mogą mieć rozmiary bardzo różnorodne (8×8, 10×10, 13×13, 16×16, 19×19, 20×20, 25×25, 30×30, 40×40, 50×50, lub  ). Jak wspomnieliśmy, siatka nie kosztuje dużo – jej cena zaczyna się już od około 5 zł za mb. Jednocześnie pamiętajmy, że nie ma przeszkód, by wykonać inne wymiary na indywidualne zamówienie.

Podsumowując, nie ma wątpliwości, że warto wybrać siatkę zgrzewaną, która cechuje się wieloma mocnymi stronami. Zapewnia to, co najważniejsze w przypadku ogrodzeń: bezpieczeństwo, wytrzymałość i estetykę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments