Smart home - co warto wiedzieć?

Smart home – co warto wiedzieć?

Promocja i Reklama

Wszyscy uwielbiamy różnego rodzaju udogodnienia. W końcu, jeśli mamy możliwość bardziej lub mniej ułatwić sobie życie, dlaczego po prostu tego nie zrobić? Technologia stale idzie do przodu, dlatego rozwiązań, które na to pozwalają, naprawdę nie brakuje. Jednym z nich, które z roku na rok robi się coraz popularniejsze, jest system o nazwie smart home. Inteligentny dom to coś, o czym mówi się naprawdę wiele, aczkolwiek w rzeczywistości dla większości ludzi jest on naprawdę bardzo tajemniczy. Sprawdź sam, co warto wiedzieć na ten temat!

Czym jest inteligentny dom?

Inteligentny dom to coś, co pozwala ci na kompletną kontrolą nad najważniejszymi elementami twojego mieszkania. Za jego pomocą możliwe jest sterowanie oświetleniem, roletami, monitoringiem, bramą oraz wieloma innymi składowymi, jakie wchodzą w projekt inteligentnego domu. Wiele osób uważa, że smart home to technologia, które zapewnia domownikom wyłącznie wygodę. Prawda jest jednak zupełnie inna, a rozwiązanie to pozwala na spore oszczędności oraz zwiększenie swojego bezpieczeństwo. W końcu za pomocą aplikacji mobilnej jesteś w stanie przez cały czas kontrolować stan liczników, regulować systemy grzewcze, a nawet monitorować koszta podlewania swojego ogrodu. W skrócie inteligentny dom to nic innego jak szereg różnego rodzaju urządzeń odpowiedzialnych za kontrolowanie innych sprzętów czy instalacji. Ty jako użytkownik możesz sterować absolutnie wszystkim z poziomu swojego smartfona.

Jakie są najważniejsze elementy smart home?

Sprzętów, które możesz zainstalować w swoim inteligentnym domu, jest po prostu masa. Jednym z bardziej podstawowych rozwiązań są moduły sterowania oświetleniem, które pozwalają na swobodne gaszenie oraz zapalanie światło. Na tym nie koniec, możliwe jest także ustawienie odpowiedniego harmonogramu, dzięki któremu cała praca będzie wykonywana za ciebie. Równie przydatne okazuje się samodzielny system rolet oraz bram. Propozycja ta to oczywiście większy komfort, aczkolwiek bardzo pozytywnie wpływa ona także na bezpieczeństwo twoje oraz innych domowników. Nie można także nie wspomnieć, że dzięki smart home możliwe jest monitorowanie wielu czynności. Efektem tego jest fakt, że można sporo zaoszczędzić na zużyciu prądu czy wody. Smart home to także różnego rodzaju czujniki. Detektory gazu, czadu czy wody sprawiają, że możesz czuć się bezpieczniej oraz uniknąć ewentualnej katastrofy.

Ile kosztuje inteligentny dom?

Na samym końcu trzeba wspomnieć o bardzo istotnej kwestii, jaką jest cena. Smart home to spory wydatek, aczkolwiek może się on naprawdę szybko zwrócić. Kompletny system to wydatek rzędu 20 000 złotych. W cenie tej zawarty będzie między innymi system kamer czy alarm, a także sterowniki bram wjazdowych. Warto jednak zaznaczyć, że dodatkowe rozwiązania pozwalające na sterowanie oświetleniem czy roletami to dodatkowych wydatek około 5000 złotych. Ceny te nie wydają się zbyt niskie, aczkolwiek można zacząć od samego dołu i stopniowo udoskonalać swój smart home. Tym samym sam system odpowiedzialny za zarządzanie oświetleniem to koszt około 500 złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments