Wiosenne kuracje kosmetyczne na poprawę kondycji skóry

Wiosenne kuracje kosmetyczne na poprawę kondycji skóry

Artykuł miesiąca

Obecnie często można spotkać się ze stwierdzeniem, które mówi, że „wiosną przyroda budzi się do życia, a wraz z nią i my powinniśmy zadbać o siebie”. Ten banał ma jednak w sobie dużo sensu. Jeżeli chcemy poprawić kondycję naszej skóry lub zredukować niektóre niedoskonałości ciała, trudno o lepszy czas na rozpoczęcie kuracji w gabinecie kosmetycznym. Wiosenne miesiące, głównie za sprawą umiarkowanie ciepłej pogody, sprzyjają wykonywaniu zabiegów, które nie są zalecane np. w okresie letnim. O jakich terapiach mowa?

W okresie wiosennym usługi salonów kosmetycznych oraz gabinetów medycyny estetycznej cieszą się ogromnym zainteresowaniem osób, które chcą przywrócić swojej skórze zdrowy, promienny wygląd. Wielu z nas zależy również na tym, aby zrealizować postanowienia urodowe jeszcze przed latem, czyli np. przed zaplanowanymi już wyjazdami wakacyjnymi. Dlatego wiosną dużą popularnością cieszą się zarówno zabiegi oczyszczające oraz złuszczające, jak i kuracje o działaniu pielęgnacyjnym. Warto też pamiętać o tym, że koniec marca i początek kwietnia to dla wielu osób idealny czas na przystąpienie do serii zabiegów depilacji laserowej.

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa jest rodzajem peelingu mechanicznego, do wykonania którego kosmetolog używa głowicy z mikrokryształkami diamentu. Zabieg pozwala na usunięcie martwych komórek naskórka, zanieczyszczeń, zrogowaciałości czy zaskórników. Dzięki temu mikrodermabrazja nie tylko dogłębnie oczyszcza obszar poddawany kuracji, ale także likwiduje drobne zmarszczki, wyrównuje koloryt i redukuje nieestetyczne przebarwienia, np. posłoneczne. Ponadto, zabieg przyczynia się do przyspieszenia krążenia krwi i limfy oraz pobudza produkcję kolagenu i elastyny. A to z kolei sprawia, że skóra staje się zarówno zrewitalizowana, jak i zdecydowanie mniej podatna na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, m.in. warunków atmosferycznych lub zanieczyszczeń.

Depilacja laserowa

Biorąc pod uwagę skuteczność w usuwaniu zbędnego owłosienia, depilacja laserowa to bez wątpienia jedna z tych kuracji, które zapewniają bardzo zadowalające rezultaty. Przeprowadzenie serii zabiegów tego typu pozwala na trwałe zredukowanie nawet 80-90% włosków z wybranej partii ciała, np. z okolic nóg lub pach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że depilacja laserowa powinna być wykonywana przez doświadczonego kosmetologa. Co więcej, przed przystąpieniem do terapii należy wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania oraz zapoznać się z zaleceniami, które dotyczą zarówno przygotowań do każdej wizyty, jak i postępowania po zabiegu.

Zabiegi z użyciem fal radiowych

Wiele salonów kosmetycznych oraz gabinetów medycyny estetycznej oferuje współcześnie zabiegi z użyciem fal radiowych (radiofrekwencji). Kuracje tego typu są wykorzystywane do niwelowania różnych niedoskonałości ciała, m.in. nieestetycznych problemów skórnych. Fale radiowe znajdują zastosowanie np. w terapiach ujędrniających i odmładzających. Ich działanie pozwala na zwiększenie napięcia skóry, spłycenie zmarszczek, podniesienie owalu twarzy oraz zredukowanie cieni pod oczami, „chomiczków”, blizn czy rozstępów.

https://www.whitepress.net/redirect.php?url=https%3A%2F%2Fwww.siecbiznesu.pl%2Fwiosenne-kuracje-kosmetyczne-na-poprawe-kondycji-skory%2F
https://www.whitepress.net/redirect.php?url=https%3A%2F%2Fwww.siecbiznesu.pl%2Fwiosenne-kuracje-kosmetyczne-na-poprawe-kondycji-skory%2F

Co ważne, po przeprowadzeniu wiosennej terapii z falami radiowymi można oczekiwać nie tylko poprawy kondycji i wyglądu cery, ale także długofalowych efektów. Zabiegi tego typu, podobnie jak mikrodermabrazja diamentowa, stymulują regenerację włókien kolagenowych i pracę układu limfatycznego. Ich wykonanie zapobiega więc szybszemu starzeniu się skóry w przyszłości.

Źródło: Qclinique.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments