Wynajem pracowników fizycznych ogólnobudowlanych

Wynajem pracowników fizycznych ogólnobudowlanych

Artykuł miesiąca

Obecna sytuacja na rynku pracy jest trudna. Przesyt osób z wykształceniem wyższym powoduje ogromne luki wśród zasobów ludzkich niskiego szczebla. Braki w kadrach powodują obniżenie efektywności. Ratunkiem dla przedsiębiorców może być wynajem pracowników w agencji.

Wynajem pracowników fizycznych ogólnobudowlanych

 

Rozwiązanie to posiada wiele zalet – od niskich kosztów, przez minimalną ilość formalności, aż po ogromną poprawę efektywności zakładu pracy. Co więcej – wszystko przebiega sprawnie, a kwestie związane z zakwaterowaniem czy pobytem zagranicznych pracowników rozwiązuje agencja pracy. Leasing zasobów ludzkich wypełnia lukę na rynku pracy, dając tym samym świetną okazję rozwoju dla przedsiębiorców.

Wynajem pracowników fizycznych ogólnobudowlanych

Leasing pracowników przez agencję pracy – wynajem ekip budowlanych i sprzątających

Obszary, w których na rynku pracy panuje największy deficyt pracowników to budowlanka, produkcja i prace porządkowe. Młodzi ludzie z Polski nie kształcą się w tych kierunkach, a jeśli to robią – celują od razu w wyższe szczeble, przynajmniej na poziomie kadry zarządzającej. Menedżerowie i kierownicy jednak na niewiele się zdadzą, gdy nie będą mieli kim zarządzać.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy w takiej sytuacji jest wynajęcie pracowników i wypełnienie luk. Tym bardziej, że Giełda Pracy dostarcza pracowników dosłownie z każdej branży.

Jak działa wynajmowanie pracowników w agencji?

Leasing pracowników na Giełdzie Pracy jest zorganizowany bardzo przystępnie dla przedsiębiorców. Tak naprawdę jedyne, co musi zrobić właściciel firmy czy osoba decyzyjna to określić, jakich pracowników potrzebuje i w jakiej ilości.

Agencja w ramach swojej działalności wypełnia to zapotrzebowanie. Bierze na siebie również odpowiedzialność za takie kwestie jak zakwaterowanie czy legalny pobyt pracowników przybywających z zagranicy na terenie Polski – wizy, karty pobytu itd.

Wynajem pracowników fizycznych – do jakich branż?

Giełda Pracy oferuje wynajem pracowników fizycznych z niemalże każdego obszaru rynku pracy, w którym panuje zapotrzebowanie. Co ważne – nie ma znaczenia specyfika konkretnej działalności.

Dla przykładu – w sektorze produkcji Giełda Pracy wynajmuje pracowników posiadających kompetencje w takich branżach jak przetwórstwo mleka, obróbka drewna czy rolnictwo. Zza wschodniej granicy przybywa do nas wiele osób, które chcą pracować z zaangażowaniem. Dla przedsiębiorców oznacza to dużą ilość efektywnych pracowników.

Pracownicy ogólnobudowlani do wynajęcia

Największe zapotrzebowanie na wynajmowanie pracowników panuje w branży ogólnobudowlanej. Tutaj Giełda Pracy oferuje leasing zasobów ludzkich z kompetencjami obejmującymi:

  • Elektrykę,
  • Murarstwo,
  • Pomoc budowlaną,
  • Glazurnictwo,
  • Zbrojenia,
  • I wiele innych,

Profesjonalni elektrycy, murarze, zbrojarze czy glazurnicy są w dzisiejszych czasach na wagę złota. Każdy przedsiębiorca, który potrzebuje pracowników z tymi kompetencjami – z pewnością znajdzie ich właśnie na Giełdzie Pracy.

Praca na produkcji – dlaczego warto wynająć zespół w agencji?

Wynajem pracowników produkcji również cieszy się dużą popularnością – także ze względu na zapotrzebowanie. Dzięki temu, że agencja pracy zajmuje się formalnościami – takimi jak ilość godzin, przerwy w pracy, zwolnienia lekarskie czy urlopy – przedsiębiorca nie musi się martwić prawie niczym.

Pracodawca płaci za konkretną ilość przepracowanych godzin, a agencja pracy zobowiązuje się do ich wypełnienia.

Dlaczego lepiej wynająć pracowników budowlanych? Zalety leasingu pracowników

Wynajem pracowników fizycznych w agencji pracy stał się jeszcze bardziej opłacalny w czasach pandemii. To z racji tego, że w chwili zamrożenia gospodarki przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z utrzymaniem pracownika. Agencja ponosi również koszty ZUS’u i zakwaterowania.

Wynajem brygady do pracy, a wahania na rynku pracy

Przedsiębiorca podpisuje umowę z agencją, a ta zajmuje się organizacją i zarządzaniem. Bez względu na wahania rynku pracy – właściciel firmy musi otrzymać zasoby ludzkie, które są przedmiotem umowy. Znacznie obniża to ryzyko związane z zatrudnianiem zespołu na własny rachunek.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments