Zegar ścienny czy stojący budzik? W domu przyda się jedno i drugie!

Zegar ścienny czy stojący budzik? W domu przyda się jedno i drugie!

Warto przeczytać

Jak wybrać zegar ścienny? Z całą pewnością pod kątem wyglądu, szczególnie gdy mowa o pomieszczeniach takich jak salon. Dobrze jest przyjrzeć się dokładnie ścianie, na której ma on zawisnąć i spróbować dopasować do niej dodatki nawiązujące do stylu, który odnaleźć można w całym pomieszczeniu. Zegary to bardzo szeroka kategoria, do której zalicza się zarówno duże, nowoczesne modele, które mają zawisnąć na ścianie jako ozdoba, jak i praktyczne budziki stawiane w okolicach łóżka w sypialni.

Jak wybrać zegar ścienny do salonu lub sypialni?

Najczęściej spotykany zegar ścienny to z pewnością standardowy, okrągły model, z dwoma tradycyjnymi wskazówkami umieszczonymi na tarczy. Oczywiście w miejscu takim jak salon czy sypialnia, zegar jest bardzo praktycznym dodatkiem, który po prostu pomoże każdemu z domowników w zaledwie sekundę ustalić, która właśnie jest godzina. Niemniej wybierając zegar ścienny do salonu, trzeba mieć na uwadze fakt, że w tej części domu liczy się głównie jego wygląd. Nie bez powodu zegary ścienne występują w całej masie kolorów, wzorów, kształtów, czy rozmiarów. W sklepach nie brakuje zegarów w stylu retro, które dodają charakteru klasycznym wnętrzom, ale i modeli nowoczesnych, które świetnie wpisują się w minimalistyczne mieszkania.

Wybierając zegar ścienny, który będzie pasował do wystroju całego salonu, sypialni, czy właściwie każdego innego pomieszczenia, warto wziąć pod uwagę styl stojących tam już mebli i różnych dodatków. Dobrze, jeśli ich charakter jest spójny, to znaczy wszystkie z nich nawiązują do tego samego stylu. Zegar ścienny także powinien do niego pasować, żeby wyróżniać się swoim wyglądem, ale nie powodować przy tym wrażenia, że nie pasuje on do reszty wyposażenia.

Budziki to zegary, które wybiera się głównie pod kątem praktycznym

Wieszając zegar ścienny w salonie, zwykle stawia się na wygląd tego praktycznego dodatku. Wybierając jednak budzik, który najpewniej swoje miejsce znajdzie w sypialni tuż obok łóżka, najważniejsze są jednak nie aspekty wizualne takiego urządzenia, a jego funkcjonalność. Budziki mogą mieć różnej głośności alarmy, w odmienny sposób ustawia się na nich wybraną przez siebie porę włączenia porannego sygnału, a dodatkowo warto pamiętać, że każdy człowiek śpi nieco inaczej, a tym samym i poranne rytuały może mieć zupełnie wyjątkowe. To, że dany model budzika świetnie sprawdzi się dla jednej osoby, nie oznacza jeszcze, że spodoba się także jej znajomemu. Dla kogoś innego barwa sygnału może okazać się zbyt drażniąca albo po prostu zbyt cicha, żeby budzenie było efektywne.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments